• Reality-TV

Útěk do divočiny (2007)

Moje hodnocení asi hodně ovlivňuje to, že s pohledem hlavního hrdiny na svět a lidi v něm se nemůžu ztotožnit a přijde mi až neuvěřitelně hloupý, navíc film byl příliš dlouhý a roztahaný... Největším plusem byly určitě krásné scenérie a to, že nakonec pochopil i samotný Chris. I když pozdě.

Limit (2010)

Přišlo mi to jako díl některé z televizních kriminálek, kterých jsou stovky. Zklamání.

The Divide (2011)

První polovina se vcelku dala, bohužel druhá se změnila v těžko pochopitelnou a hlavně neuvěřitelně nudnou a otravnou úchylárnu, která film nikam neposunula, naopak ho úplně zabila. Herecké výkony minimálně dvou tří hlavních hrdinů byly k pousmání. Velké zklamání.

Hranice smrti (2007) odpad!

Prvních dvacet minut je naprosto zbytečných, zbylá hodina... v podstatě taky. Mám rád podobné filmy na oddych, ale tohle je nehorázná slátanina. Neskutečně trapné postavy, primitivní dialogy, snad nejhorší vyvražďovačka, co jsem viděl. Prostě odpad po všech směrech, Hostel v porovnání s tímto filmem vypadá jako oscarový snímek.

Drive (2011)

Není to špatný film, to vůbec ne, má hodně dobrou atmosféru a zvláštně zajímavý soundtrack. Jenže je to celé takové roztahané kvůli mlčenlivosti hlavního aktéra. Na většinu vět a otázek je odpovědí několikavteřinové ticho, což s postupujícím filmem začíná trochu otravovat... Nějaká ta honička aut navíc by taky neškodila. Škoda, tenhle film měl myslim větší potenciál, ale i tak (díky výborné atmosféře) solidní podívaná. Lepší 3*.

Zkurvená noc (2003)

Skvělý thriller máznutý černou komedií, všechno do sebe zapadá, stopáž je tak akorát, takže film v žádnou chvíli nevázne. Jenom je škoda, že závěr je v podstatě bez nějaké pointy, chtělo to nějakou třešničku na dortu, ale i tak nadmíru povedených 82 minut.

13: hra smrti (2006)

Některé scény působily dojmem, jako že jsou z nějaké parodie, což do filmu moc nezapadalo, přestože se u toho člověk zasmál (hlavně u studny). Jinak ale dobrý film, při kterém se člověk nenudí, i když spíše jenom na jedno použití. V tomhle žánru se dají najít výrazně lepší kousky.

Senna (2010)

Překrásný návrat do doby, kdy formule 1 ještě byla strhující podívanou, ne nudným kroužením, o jehož vítězi se rozhoduje v boxech. Senna byl neuvěřitelná osobnost, vemte si u nás Jágra, vynásobte to stem a budete mít plus minus představu, jak moc tenhle bojovník pro Brazílii znamenal. Bylo pěkné připomenout si jeho zdánlivě ztracené závody, které i přes všechny problémy dokázal neskutečně vyhrát, i marný boj proti lidské blbosti a politice ve sportu... Viděl jsem delší verzi, která má skoro tři hodiny, přesto to uteklo jako voda, dokonce bych si dovolil říct, že řada věcí mohla být ještě více rozvedena, takže by člověk klidně unesl výrazně delší stopáž.. Dobové zaběry jsou skvělé, slova komentátorů zajímavá. Tomuhle dílu není co vytknout. Precizní práce.

Obhájce (2011)

Parádní podívaná. Nestárnoucí Marisa Tomei nezklamala, McConaughey po mém oblíbeném Two for the Money opět dokázal, že podobné typy umí zahrát skvěle. Dvě hodiny filmu utekly bez nějakých výraznějších prostojů nebo výtek. Velmi povedený thriller.

Země kůlů (2010)

Film na jedno použití. Největší slabinou pro mě byli herci v hlavní roli, kteří mi tam prostě ani trochu nepasovali. Neškodilo by ani zkrácení o nějakých 15 až 20 minut, protože se to chvílema dost táhlo. Oproti jiným filmům žánru špatné.