Potíže s Harrym (1955)

Sklamanie. Cítiť odľahčenú atmosféru nato o akú zápletku sa jedná, film si ale nevedel udržať moju pozornosť a ku koncu mi vtipy prišli opakované a nezaujímavé. Premisa hodiaca sa viac na divadelné dosky ako do filmu a ajkeď to bolo krátke, pár vecí by som určite vystrihol alebo skrátil.

Válka bez pravidel (2014)

Pomalý, dejovo prázdny a až moc obyčajný film ktorý je spravený osobitou formou ale neponúka veľa silných scén, ani nevytvorí dostatočne dusnú atmosféru, ajkeď väčšinu času prezentuje že sa na ňu dostane. Najväčšie plus sú herci a menej tuctová zápletka. Pre fajnšmekrov ľahšie prijateľné, no pre masy bude pomalý spád určite problém. Rozprávačstvom sa to chce hrať na moderného Kmotra ale myslím že by sadlo skôr iné prevedenie. Vo výsledku solídny priemer ktorý sa citelne odlišuje od konkurencie ale neprekonáva ju.

Mafiánovi (2013)

Scenár je odfláknutý. Sledovať mafiánsku rodinku baví ale chýbala kľúčová zapletka čo by oživila dej. Nič také tu nie je. Herci sú super a humor pôsobí nenútene, no čakal som niečo viac ako priemerný film na jedno pozretie.

Agent bez minulosti (2002)

Výborne napísaný triler ktorý stavia na dlhších scénach bez hudby no funguje aj v akčných pasážach aké poznáme z blockbusterov. Ako rozbeh známej série viac minimalistické a držiace sa pri zemi no mám rad aj takéto skromnejšie filmy. Väčšinou sú o dosť napínavejšie ako väčšie projekty.

Volný pád (1993)

Douglas v polohe v akej som ho ešte asi nevidel. Priamočiara jazda o tom ako jednoducho sa z človeka stane psychopat a niekedy by ste to ani nečakali. Schumacher remeselne istý a hlavne uveriteľný. Pre mňa možno jeden z jeho najlepších filmov so silným dopadom na pocity diváka.

8 MM (1999)

Pesimistické dielo s drsnou a znepokojivou atmosférou. Silná téma a pomalšie tempo pri ktorom si stihnete vybudovať vzťah k postavám. Určite jeden z filmov čo nebudete chcieť často pozerať.

Jak vznikal Zaklínač (2020)

Chýbalo mi viac detailov z predprodukcie. Komentáre hercov a tvorcov boli fajn a ako doplnok pre fanúšikov ide o osvieženie. Všetko čo by som chcel vidieť (napríklad zábery priamo z placu) sa sem ale nezmestilo. Pol hodina je proste málo.

Správní chlapi (2016)

Retro chuťovka ktorá má efektný vizual a odohráva sa v sympatickom prostredi. Jednoduchšia zápletka nie je vôbec na škodu a všetko plynie sviežim tempom. Na oddych ako stvorené, pomerne dosť humorné a od začiatku veľmi chytľavé. Herci majú medzi sebou správnu chémiu a film si zaslúži väčšiu pozornosť akú má. Na piedestál najlepších komédií určite nepatrí, no veľmi dlho som nezažil takto nenútenú zábavu.

Stůj při mně (1986)

Jednoduchý, ničím extra výnimočný film, no ajtak svojim spôsobom krásny a príjemný na pozeranie. Páčilo sa mi dobové zasadenie a voľba hudobných skladieb. Sympatický feeling zo začiatku ale s pribúdajúcimi minútami upadá a stále viac a viac sa spomaľuje. Postupne sledujeme len bľudenie po lesoch kde funguje chémia medzi hlavnou štvoricou, no všetko ostatné je zrazu fuč. Príbeh o tlstoprdovi je najpodivnejšia odbočka v príbehu akú som za posledné roky videl a ajkeď koniec sa mi páčil tak to stále beriem ako priemer. Postupne začal až moc absentovať dej na úkor rozboru pocitov postáv.

Nevěrná (2002)

Diane Lane vylepšila celkový dojem. Pár scén zahrala veľmi vierohodne a veril som pocitom ktoré jej postava prežíva. Ostatní herci ale nič moc a Martinez mi vyslovene vadil. Ako rozbor manželských problémov je film miestami sklúčujúci, no ku koncu predvidatelný a meniací sa na klasické béčko. Prvú polovicu som myslel že 3* dám s prehľadom. Škoda.

Časové pásmo bylo změněno