Srdcová královna (2019)

Scenár kládol veľký dôraz na uveriteľnosť a nejednoznačnosť vzťahov medzi hlavnými postavami, vie to vyvolať v divákovi nepríjemne pocity ale nejak extra sa mi to pod kožu nedostalo. Erotické scény mi prišli trochu cez, hlavne preto že Trine Dyrholm vyzerala staršia ako v skutočnosti je a ajkeď chápem lepšie hodnotenia, príbehovo mi neprišlo že ide o niečo úžasné. Nečakal som úplne film pre mňa a tak sa aj stalo.

Planeta opic (2001)

Trochu nepodarený remake s odlišným koncom, ajkeď rovnako pesimistickým. S absenciou Burtonovej výtvarnej estetiky a žiadnou vynímočnosťou oproti iným béčkovým sci-fi filmom ktoré vznikli v rovnakom období. Masky boli fajn a na jedno pozretie to obstojí ale musíte mať nulové očakávania. Čaro aké mal v sebe originál tu proste nie je. Možno aj preto že už je iná doba a sme zvyknutý na iné filmy.

Do nitra Planety opic (1970)

Výrazny kvalitatívny prepad, začiatok cesty do rutiny a postupnej béčkovosti ktorá nás sprevádzala všetkými ďalšími pokračovaniami. Keď vynecháme prvý diel, tak je táto časť, dajme tomu, ešte pozerateľná oproti ostatným. Príbeh je ale nudný, väčšina scén rutinérskych a okrem hlavnej postavy žiadna iná nie je aspoň priemerne sympatická.

Planeta opic (1968)

Filmová klasika ktorá má čo povedať aj v dnešnej dobe. Vyvážený mix sci-fi a dobrodružného filmu so skvelou výpravou, maskami a zápletkou. Najlepší je ale ajtak koniec ktorý pridal depresívný pocit a aj piatú* v hodnotení.

24 tváří Billyho Milligana (2021) (seriál)

Prvé dve časti sú top mindfuck záležitosť technický na úrovni najlepších netflixovských dokumentov. Tretia a štvrtá časť už mi prišli slabšie, nevedeli až tak vtiahnúť a pôsobili rutinnejšie. Koniec bol ale zvládnutý dobre a odporučam hlavne ľuďom ktorý o Billovi moc nevedia. Hlavne vďaka tomu som bol prekvapený toľko krát že to ani nezrátam. Aj po dopozeraní stále neviem ako spracovať niektoré veci čo som videl a hlavne si utvoriť celistvý názor o hlavnej postave.

Attila (2020)

Dokument viac pre fanúšikov ako pre masy. Attila ma silný životný príbeh ktorý sa oplatí vidieť aj keď po filmárskej stránke nejde o nič výnimočné. Prvé dve tretiny ma bavili no keď sa blížil zápas storočia začalo sa všetko moc naťahovať. Možno by prospelo záver osekat aby nastolene tempo fungovalo až do finále.

Zlo s lidskou tváří (2019)

Až moc zamerané na vzťahové problémy, súdne scény spravené tuctovo a s béčkovým nádychom, no najviac mi chýbalo rozobratie hlavnej postavy a toho čo za beštiu vlastne bola. Toto pôsobilo akoby sme sa pozerali na bežného človeka z davu. (ajkeď tak vlastne aj v skutočnosti pôsobil ) Verím že niekomu tento uhoľ pohľadu sadne a musím uznať že som film bez problémov dopozeral. Keď som ale neskôr videl o Bundym dokument tak som na toto spracovanie zanevrel ešte viac.

LEGO® příběh 2 (2019)

Kopírka prvého dielu s menej trefnými vtipmi a horšou zápletkou. Určite sa pár krát zasmejete no už to nedrží pokope ako celok a príbehovo nezaujme ako by ste čakali. Lego príbeh 2 sklamal adokonca aj hudba ktorá bola minule fajn mi tu liezla na nervy. Celá druhá polovica ma zabíjala nudou.

Horizont události (1997)

Taká light verzia Votrelca, dokonca aj celkom napínavá a krvavá, no atmosférou nie až tak pohlcujá ako by chcela. Síce som sa nenudil, ale čakal som že príbeh a pointa odrovnájú viac. Hlavne ku koncu nadšenie upadalo. Stretli sa tu výborní herci a prvá polovica mala našlapnuté na svojsku žánrovku aká sa v sci-fi neukazuje často.

Miloš Forman: Co tě nezabije… (2009)

Veľmi ľudsky dokument kde je hlavným rozprávačom sám Miloš Forman. Pomalé tempo a pekne zmapované obdobie každého režisérovho filmu viac prostredníctvom monológov ako nejakého veľkého množstva záberov zo zákulisia (ajkeď aj tých tu bolo dostatok). Oddychovka pre fanúšikov ale aj pre neznalých. Technicky síce nejde o nič extra, ale ma to v sebe veľkú silu príbehu.