Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Jsem opravdu nadšený fanda Harryho Pottera - v kinžní podobě. A to z dob, kdy tu i onde po něm neštěk ani pes! Je zajímavé, že filmy jdou kvalitou přesně ve stopách knih. čímž se potvrzuje že předloha je alfou omegou. A tak jako z prvních třech knih se mi nejvíce líbila třetí, je i filmová trojka zatím nejlepší.

King Kong (2005)

Parádní remake. Skvělá zábava.

Ostrovní zprávy (2001)

Jeden z náhodných objevů v půjčovně - příjemné překvapení. O tom že je dobré mít a ctít své kořeny, protože bez nich nejsme ničím. Film je nabitý hutnou, snovou atmosférou, umocněnou prostředím drsné severské krajiny, přesto však nesklouzává k duchařině (ač by mohl). Jednu z hlavních rolí má dům. A hraje zatraceně dobře.

Smoke (1995)

Prostě boží.

Tenkrát na Západě (1968)

Tento film snad nikdy nezestárne, to jen já stárnu a všechny ty herecké hvězdy vedle mě mládnou. Pokaždé když ho znvu vidím, jen žasnu nad novým rozměrem, kterým mě překvapí. Hudba, příběh, kostýmy, koně, lokace - všecko dokonalý. To je hodně vysoká laťka.

Vetřelec (1979)

Strašnej strach. A fuj to jsem se lekla. Dva nejčastější pocity u tohoto filmu. A je to tak i když ho vidím po dvaceti letech. Jasný, vesmírná loď mi už dnes připadá jako hračka a některý triky jsou taky už průhledný, ale jde o ten feeling, a ten tam je. A zůstane. Ps.: poprvý jsem měla na některý závěrečný scény pevně zavřený oči, a kdybych se v kině nestyděla, zacpu si i uši.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Jeden z našich rodinných kulťáků. Řekla bych že bude v mých top 10. Ve své době zjevení, obzvlášť v totalitním Československu, kdy se do kina chodilo na Červenou kalinu. Pro mě jednoznačně nejlepší z původní trilogie. Můžu ho klidně vidět znovu a znovu, tohodle filmu se nikdy nenabažím. Charismatický, roztržitý, chybující hlavní hrdina, skvělý parťáci, atraktivní prostředí, zajímavá zápletka s autentickým podtextem, skvělá fimařina. Prostě vymazlený kousek, který nestárne.

Tygr a drak (2000)

První a zároveň nejsilnější z mocné vlny asijských komerčních spektáklů zaměřených na tržby z Ameriky a Evropy. Oplývá silným příběhem, nádechem exotické, cizí a přesto krásné kultury, kvalitním hereckým obsazením a nádhernou stylizací a vizualizací akčních scén (dovedených k dokonalosti v mladším bratříčku Klan létajících dýk).