Zápisník jedné lásky (2004)

Navzdory mnoha klišé (chudý chapec + bohatá dívka = nehynoucí láska atd.), má tento film také přednosti. Je jimi hlavně silné jiskření mezi (výbornými) představiteli hlavních rolí, citlivě dávkovaná romantika a opravdové (i když ještě milosrdné) ztvárnění toho, z čeho máme všichni strach - nedůstojné stáří. I potřetí jsem na konci hledala kapesník.

Podnikavá dívka (1988)

Tak to je už dneska klasika, stejně jako ve své době Petty woman. Akorát, že Tess McGill nebyla šlapka :-))

Lakomá Barka (1986)

Skvělé, až biblické podobenství o vybraných lidských vlastnostech (máme je všichni!), přenesené na plátno tou nejkouzelnější formou kvalitního loutkového filmu (Czech made). "Aby nežrala žížaly" je naše domácí hláška, stejně jako kabát ze "slupek od buřtů".

Hrátky s čertem (1956)

Ještě že jsou Vánoce a Velikonoce - můžu tak tento skvost vidět dvakrát za rok a pěkně si u toho zahláškovat.

Ať žijí duchové! (1977)

V porovnání se včera shlédnutým "Hollywoodským muzikálovým trhákem" Mamma mia!, křičím: Díky bohu za český dětský film semdesátých let!. Ční nad zmíněným dílkem filmově i muzikálově. Pane Lipský, děkuji.

Nebe a dudy (1941)

Jeden z mých nejoblíbenějších pro pamětníky. Jak Plachta vyplácí zlobivé kluky - to je nezapomenutelná scéna.

Večeře s April (2003)

Katie Holmes předvedla opět svůj seriálový průměr (ovšem je možné že jsem se na to příliš zaměřila), a to je taky to jediné co bych tomuto komornímu příběhu se zdravě dojemným koncem vytkla.

Hrabě Monte Cristo (2002)

Mám ráda Jamese Caviezela. V této adaptaci HMC, která je i díky jemu mou oblíbenou mě opět potěšil.

Starman (1984)

Dneska už klasický, a myslím trochu nedoceněný "mimozemský" film, který mě zaplavil spoustou opravdových emocí. Narozdíl od klišovitého a prvoplánového ET. Rozhodně patřící mezi "rodinné kulťáky". Jeff Bridges se mi sice nevešel do top ten - je ale v top eleven! :-)