Zelená míle (1999)

Nejpůsobivější film, který jsem kdy viděla. Když máte zrovna svůj den, můžete bulet i po celý film! Takže na tohle se pořádně nachystejte a za slzy se nestyďte. Pasuje vás to na člověka:-)

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Když v půlce filmu usínáte, asi to není dobré znamení. Ať je to jakkoli dobře natočené, v globále dosti plytký film.... Prostě nuda. Přesto si to zaslouží lepší tři hvězdy.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Film O NADĚJI a taky o tom, že konec může být klidně idylický, ale musí se to umět natočit. Bez váhání 100%!

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Nejdrsnější a taky nejlepší. Přestože jsem fanda Hvězdných válek, myslím, že to dokážu rozlišit.... I když ten poslední díl.....:) Musím přiznat, že se mě opravdu dotklo, když umíralo takové kvantum Jediů a povstal snad můj nejoblíbenější záporák: Darth Vader. Sice než povstal, byla to- pravda- trošku komedie, ale ten konec je grandiózní a zasluhuje si zase 5 hvězd. Díky Lucasi. A hudba taktéž za 5!...:-)

Dovolená s Andělem (1952)

Taky mi tam to "politické harašení" vadí, ale jinak je to docela dobrý a zábavný film. Pro mě jsou důležité výkony a příběh samotný. Komunismus mě neposadí na zadek ani po letech. Spíš se tomu směju. Ono i dnes to stojí za houby:))

Čokoláda (2000)

Pět hvězd za jeho důvtip, originalitu a přívětivost. Takových filmů je málo. Takových, které nám například připomenou, že dobré a otevřené srdce je přímo Božskou vlastností, kterou má ale na dosah každý z nás;-)

Božský Bruce (2003)

Já jeho způsob humoru prostě miluju. Při jedné scéně jsem se doslova za břicho popadala. Je to sice úplně kravinózní, ale je to moje parketa! 4-5 hvězd.

Z pekla štěstí (1999)

Tohle je skandál. Nejsem si jistá ani tou jednou hvězdou... Nudné, hloupé, překombinované a mooooooooooc dlouhé!

Anděl Páně (2005)

Konečně! Konečně zase slušná česká pohádka, která má šmrnc a dokonce i hlavu a patu. A jako třešnička na tom všem je Ivan Trojan v andělské hlavní roli:-)

Tajemství staré bambitky (2011) (TV film)

Dvě hvězdy za námahu. Je to jako jídlo od Babici- nemá to hlavu ani patu. Je to blbé, scénář je zoufalý a ty písničky- to je největší běs. Lábus opravdu vypadá, jak travestita a Vladyka se na to měl rovnou vyprdnout. Prostě klasika je klasika. A nejen, že nedůvěřuju našim novým pohádkám, ale všechny nové české filmy stojí za.... Sypou to z rukávu, jak na běžícím páse, místo toho, aby ušetřili, dali si na čas a udělali něco pořádného. Jediná z těch "nových" pohádek, která se mi líbí, je Anděl Páně.