Zelený sršeň (2011)

Nemůžu si pomoct, ale nic trapnějšího jsem v poslední době neviděla! Nápad s geniálním sluhou super, ale v hlavní postavě se to celé ztrácí! Je to šašek, který to celé degraduje na třetinu a už vůbec to nevylepší Mr. Chudnovsky/Bloodnovsky, i když v Hanebných parchantech mě tento herec(Christoph Waltz) velmi oslovil...... Chvílemi to byla taková nuda, že jsem myslela, že z kina odejdu. A to jsme tam byli po dlooouhé době. Není to úplnej propadák, ale je to škoda. Mohlo z toho vzniknout něco chytřejšího...... Ani ne 20%. Verbal a D.Moore: dobrý komentář.....

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Každý je občas trochu neobjektivní, ale nemůžu si pomoct: tohle jsou Star wars! I když jsou tam nějaké hlouposti, vůbec mě nenapadlo se nad nimi pozastavovat. Prostě mě tam Jar Jar Binks neruší. Mně zase později taky leze na nervy mladý Skywalker, ale nějak se to vyvinout musí. Zkrátka mě to vždycky strhne, takže nemám probéma.... V komplexu jedno velké hurá. A ta hudba! Poslechli jste si někdy ten soutrack celý?! U mě za 100%.

Miliónový brouk (1980)

Minimálně ze sentimentu. Znám to nazpaměť už od malička a vždycky se zasměju. Například...,,Já tě rozklepu, že budeš tenčí, než koberec!" Prostě milý film plný akce, dobrého humoru a příjemné hudby. 95%.

Líbáš jako Bůh (2009)

..a to dávám ještě hodně. Panenko skákavá, to už neumíme natočit nic dobrého a originálního?!

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Pro mě jednoznačně NEJLEPŠÍ ČESKÝ FILM, který byl kdy natočen! Na všechno nemůžu koukat znova a znova, ale na tohle ano. Vždycky mě to královsky pobaví! ..... Například jak se František Filipovský, coby dvorní, pěkně vykutálený astrolog jeho veličenstva, rozplácnul na vyleštěných parketách, anebo jak umělá Sirael, žena stvořena z planetární substance flákne vojáka, protože ji plácnul po zadku, anebo hláška,, tak ho píchni do němé tváře!". Dokonalá dvojrole Jana Wericha, skvělá hudba, kostýmy, scénář.... Prostě všechno. U mě 100%+ fanclub:-)

Tenkrát na Západě (1968)

Pánové a dámy prominou, ale já z toho tak na větvi nejsem. Určitě tomu nechybí charisma a jakž takž zajímavá zápletka, ale zdá se mi to neskutečně utahané a ani hudba to nezachrání. 75%

Pro pár dolarů navíc (1965)

U mě zatím top ze všech těchhle nejen italských westernů. Zábava v každém okamžiku, což jsem hlavně u Tenkrát na Západě neregistrovala. Sice koukám, že tenhle názor mám asi sama, ale o tom to je. 95%

Amélie z Montmartru (2001)

Kdybych sem tak mohla napsat 120%. Film přesně podle mého gusta! Krom toho, že mu nemůžu nic vytknout (perkektní herci, scénář, hudba, zpracování.......), samotný příběh je naprosto okouzlující a do toho slunná, krásná a trošku starobyle působící Francie. Začátek je možná trošku zdivočelý, ale jak se do toho příběhu zakousnete, celé vás to pohltí a odcházíte nadšeni. To musíte vidět, ať chcete, nebo nechcete!;-)

O princezně, která ráčkovala (1986) (TV film)

Jak Jiří Krampol, tak se mi zde vyjímečně líbí i Jan Čenský s tou přilbou, když dělá ráčkujícího šaška. Sličné eR je vskutku působivé a originální!

Thor (2011)

Slyšela jsem spoustu chvály, ale dotyčná kamarádka toho asi moc neviděla a nebo má prostě jiný vkus. Mě to rozhodně neoslnilo. Thor patří určitě mezi ten lepší průměr, ale myslím, že si toto téma zasloužilo lepší péči. Začátek mě úplně až odradil. Možná je to úhlem pohledu, ale světy bohů přece nemůžou vypadat takhle. Ano. Příliš- až kýčovitě napucované. Připomínalo mi to až sci- fi. Ani děj mě nijak neodpálil a scénář už vůbec ne. Teď koukám níž: Thor 2? Asi ne..... Přesto všechno 75% no........