• Lima

Doufám, že to byla poslední filmová role Daniela Hůlky. Jeho zoufalé přehrávání není zrovna to pravé ořechové. Ale i bez Hůlky to je slabota. Nudná pohádka s trapným drakem. Troška by si měl vzpomenout na svůj Poklad hraběte Chamaré, vybodnout se na pohádky a natočit konečně tu Čachtickou paní. I když jeho poslední "díla" mnohé neslibují.(13.4.2003)

Herci jsou sice toporní (místy až děsivě), ale myslím si, že pro děti je to dobrá pohádka.(15.12.2003)

• Gemini

Nejlepší "čertovskou" pohádkou už asi zůstane ta klasická S Čerty Nejsou Žerty...a myslím si, že vrcholné úrovně Zdeněk Troška dosáhl s první Princeznou Ze Mlejna, ty další už působí tak nějak překombinovaně, nutno dodat že s klesající úrovní...(21.3.2003)

• Tosim

Přehršel motivů spletených do jedné zmatené pohádky nám ještě nedává jednu dokonalou, natož aspoň dobrou pohádku.(27.12.2006)

• Isherwood

V době základní školy mi to přišlo docela neškodné, ale po letech se situace poněkud změnila. Nevadí mi blbě usazené postsynchrony, zní to jenom jako blbě nadabované. Nevadí mi ani to, že v záběrech davových scén to kameře utíká a vypadá to potom jak divně oříznutá fotka. Co mi ale vadí, je to, že Troška nutí své hrdiny, aby se chovali jako absolutní idioti, kterýchžto králem bude ten, kdo všechny převříská a bude víc běhat po place a strkat do ostatních. Výsledkem je přehrávání herců, neživotné postavy a neskutečný kýč. Uřvaný, nesympatický a… trapný.(19.12.2005)

• Djkoma

Tahle pohádka mě zaujala ještě méně než Princezna ze mlejna. Možná je to i tím, že už jsem starší a pohádky mě netáhnou, protože v dnešní době je vidět jednu pohádku skoro stejné jako vidět všechny. Troška je nepříjemný rutinér a jeho úsměvná tvář(mě se nelíbí a radši bych ho nevídal v žádném pořadu) je už přehnaně vlezlá.(4.6.2006)

• gouryella

Bohuzel po vyborne Princezne ze mlejna obrovske zklamani – nic vic nez nevidana smesice nekolika pohadek(27.7.2002)

• Radek99

Pohádková agitka jak ze začátku 50. let, stavějící na námětu prokomunistcického Jana Drdy, akcentuje Troškovo okázalé plebejství a zároveň také smutné dědictví komunistického režimu, když se 10 let po jeho konci točí pohádky, v nichž ozbrojený lid (vizuálně adorující husitskou tradici) násilně přejímá vládu a vyhání ze země zkaženou šlechtu (a buržoazii). Připočteme-li k tomu Troškovo režijní a především scenáristické diletantství (o hrůzně udělaných postsynchronech raději ani nemluvě) a skutečně šílený casting, kdy samozvaný plebejský režisér staví před kameru neuměly typu Hůlky či Laurinové, protože hrát dneska může už vlastně úplně každý, i když jeho jedinou průpravou je občasná účast ve VIP magazínech, máme tu naprosté umělecké dno a oslavu pokleslosti a úpadku světoznámé česko(slovenské) pohádkové školy, ale i české kinematografie jako takové...(24.12.2012)

• AngelAngie

Hrozný .. ani v pekle by se k tomuhle nikdo nehlásil, si myslím.(27.5.2008)

• Rob Roy

Nulová atmosféra a vůbec tyhle novodobé pohádky jsou marnost.(21.12.2003)

„Nebreč. Budeš to mít slaný?“ Zdeněk Troška má rozprávky rád a vie ich rozprávať (PRINCEZNÁ Z MLYNA 1 – 2). Tentokrát si ako predlohu vybral dielo Jana Drdy. Je to príbeh odvahy, lásky, cti, Zle a zbabelosti, zasadený do vizuálne podmanivých kulís (do tmy blikajúcimi sviecami vysvietená voňavá chalúpka na samote v lese, po nociach obývaná dvoma dobrými čertmi). Množstvo postavičiek obsadil začiatočníkmi, profesionálmi (najviac sa mi páčil dôveryhodne mužný kamarát do dažďa Vaculík, najmenej afektovaná Sabina Laurinová) i ľudmi, ktorých by ste tu nečakali (Hůlka). No, čo sa trikov týka (drak!), JURSKÝ PARK to práve nie je a len čo dôjde na masové scény či nebodaj akciu, je to stále bohužiaľ sto rokov za opicami. Bohatá výprava, vtipné hlášky („Co tě vede!“, „Od čertů? Zaplať pánbu.“) a príjemný scenár sa ale v mojich očiach postarali o 80%(9.8.2008)

• Gimli

Každý hrdina téhle pohádky mi byl naprosto ukradený. Film bez napětí a téměř bez humoru, jen pohádkové torzo, které to celé jakž takž drží na nohou.(16.5.2002)

• Faidra

Nerada to říkám, ale pokud bych měla soudit podle téhle a ostatních novějších českých pohádek, z pekla štěstí budou Češi mít, až se u nás pohádky přestanou točit.(22.6.2007)

• charlosina

Měla jsem z pekla štěstí, že jsem u toho musela žehlit prádlo, protože nonstop sledovat tohle herecké seskupení pod vedením Trošky by bylo nad mé síly. Stačilo, že jsem musela poslouchat otřesný hlas Laurinové, který mě fakt irituje.(2.3.2008)

• mysicka

Ufnukana Kuklova toma jen ubira...(27.11.2003)

• Don Jebal

Nemám rád novodobé české rozprávky a Z pekla štastie je jasným príkladom prečo.(10.5.2012)

• Rex Mundi

Fuj, zmeska reklamy na rozhalenú hruď hlavného hrdinu, neschopného strihu a nudnej réžie. Miestami ten dôraz na Šimůnkove chlpy vyzeral ako najlacnejší erotický film. Na rozprávky nijako extra netrpím, ale toto je aj medzi rozprávkami odpad. Jedna hviezda za toleranciu k žánru.(27.11.2005)

• Zíza

Děsná infantilnost!(28.12.2009)

Ještě jsem se na to díval v době kdy jsem byl mimo ze Sabiny, takže proto to hodnocení, ale vždy se snažím vystihnout hodnotu filmu ihned po shlédnutí a ne po čase, kdy si kvůli nezáživnému příběhu nevzpomenu na děj. (( ::(16.11.2005)

• NinadeL

Dřív uměl Zdeněk Troška aplikovat alespoň to základní řemeslo... Kam se podělo nyní?(18.2.2009)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16