• Fantasy

Bojíte se tmy? (1990) (seriál)

Jako malá jsem nemohla propásnout jediný díl a abych pravdu řekla, u některých jsem se i bála. :))

Pokoj 1408 (2007)

Perfektní psychologický thriller! Začátek nás zavede do hotelu do pokoje 1408, nechvalně proslulého sérií sebevražd, kde se hledač paranormálních senzací ubytuje a čeká. Nejdříve nic, ale po chvilce se začnou dít věci! Velice brzy se nevěřící Mike přesvědčí, že pověry o tomto pokoji jsou pravdivé, a zažije to na vlastní kůži.

Dům ďábla (2009)

Díky poměrně vysokého hodnocení jsem se na film podívala. Čekala jsem nějakou slušnou duchařinu, kde se budu bát, ale bohužel. Ve většině filmu je ticho, holka se pořád prochází po cizím domě, kde má hlídat nějakou starou paní. Až ke konci je nějaká akce. Pár vražd. Pár zjištění o dalších vraždách. Nuda.

Grimm (2011) (seriál)

Po pár dílech můžu říct, že jsem nadšená. Sympatický policajt, pokaždé jiná monstra, je tam vtip, napětí a má to jiskru. Ráda budu sledovat každý díl.

Černobylské deníky (2012)

Prostředí je ponuré, děsivé, opuštěné město mi nahánělo husí kůži, to byl začátek. Parta lidí se jela podívat na opuštěné domy, všechno vypadalo skvěle, všichni byli nadšení, do té doby, než zjistili, že se jim porouchalo auto a pěšky by odtud došli k civilizaci za hodně dlouho. Potom začali mizet lidi, objevili se zlí psi bez páníčků, kteří lačnili po krvi. Přeživší šli hledat ztracené, narazili na příšery v podobě zmutovaných obyvatel zamořeného města a začalo jich ubývat. Honili se ve starých továrnách, kde byla ještě vysoká radiace, a nakonec se objevili nějací doktoři s vojákama. Ukázalo se, že o místních ví a poslední holku, která přežila jim hodili k večeři. Moc jsem se nebála, ale že to bylo v Černobylu, dávám 3*.

Primal (2010)

Film mi připomněl horor Cabin fever, ale i když je CF starší, je bezkonkurenčně zajímavější. V Primalu "akce" začně poměrně rychle, ale o to je pak zbytek filmu monotónnější. Holka s obrovskýma zubama běhá po lese, řve a snaží se ulovit své přátele, aby půlku snědla a druhou půlku hodila do jeskyně, kde žije cosi. Ostatní šílí strachy, někteří se začínají měnit taky. Nic moc.

Brouk (2006) odpad!

Při čtení popisu filmu jsem se těšila na nějaký hmyzí teror, ale skutečnost mě otrávila. Celý film je o paranoidním týpkovi, jehož chování se celý film stupňuje. Stáhne s sebou i ženskou, ke které se nakýbloval, a společně se zblázní. Film se mi táhl jako pondělí ve škole, několikrát jsem přemýšlela, že ho vypnu, ale vždy jsem si řekla, že mu dám ještě šanci. Zbytečně.

V/H/S (2012)

Začátek působí docela nudně, ale když parta vandalů vstoupí do domu a najdou v křesle mrtvého dědu, začíná to být zajímavější. Někdo je sem poslal, aby mu donesl kazetu/y, na které/ých jsou paranormální záznamy. Partička se rozdělí, jeden zůstane u dědy a kouká s ním na bednu a ostatní jdou hledat do sklepa. Děda pak z křesla zmizí, s ním i klučina, asi šli na pivo, a pak se přesuneme do sklepa. Film stále protínají příběhy, až zmizí i předposlední kluk a děda se vrhá na posledního. Hotovo, vyvražděno. Příběhy byly dobře vymyšlené a zpracování podle mě nebylo nejhorší.

Hook (1991)

Krásný příběh, na který jsem koukala jako malá holka. Nechybí mu fantazie, objevuje se zde dobro (v podobě malých rošťáků) i zlo (v podobě kapitána Hooka). A nechybí ani milostné nebo platonické zápletky mezi hlavním hrdinou, dávnou přílekyní Wendy, jeho ženou Moirou a vílou Thing. Jako ve správném dobrodružném filmu se strhne lítý boj, mezi chlapci a piráty. Konec dobrý, všechno dobré. Až budu mít děti, určitě jim to budu ráda pouštět.

Tupíři (2010)

Ti, kteří mají rádi Stmívání se nejspíš docela pobaví, ti, kteří ne, asi více. Některé scénky jsou slabší, ale většina filmu je podle mě povedená.