Fargo (1996)

Podle některých zdejších komentářů, jsem se nejspíš díval na jiný film. Nebýt naprosto perfektního Steva shledal bych tento snímek ve všech směrech jako zcela průměrný, jen on to vytáhl o tu hvězdu nahoru... Od nejlépe hodnoceného filmu těchto režisérů jsem čekal trochu víc.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Určitě lepší jak první díl, ale že by to byla nějaká hitparáda, to bohužel také říci nemohu. První hodina nám opět nabídla podobnou, zdlouhavou a nic neříkající nudu, jakou jsme už měli možnost vidět, což celkovému dojmu z filmu zrovna nepomohlo. Čtyři hvězdy si zaslouží, ale mělo to navíc a ne že ne. Věřím, že další pokračování bude skvělé, úplně jiné a proto Hunger Games v žádném případě nezatracuji.

Argo (2012)

Film je to dobrý, to bezesporu a nemyslím, že by mu na kvalitách měl ubírat fakt, že se skvělým a napínavým stává až ve své druhé polovině, i před tím byl velmi dobře koukatelný Jestli to je přímo Oscarový snímek, o tom se nějak přít nehodlám, své kvality rozhodně má. Mohu se jen ztotožnit se zdejším hodnocením a nejspíš je čas se zaměřit na Bena Afflecka jako na režiséra, protože pro něj, jako herce jsem zatím nenašel pochopení.

Jeden musí z kola ven (2011)

No, ale jo... Chvíli mi to trvalo, chvíli jsem se vůbec nechytal, ale jo, nakonec musím říct, že to bylo velmi dobré. Nevím tedy jestli bych byl tak spokojen, kdyby filmu chyběl Gary, ale na kdyby se naštěstí nehraje. Ale nebyl to jen Gary, celé herecké obsazení a jejich následné výkony stály za to. V konečném výsledku byla jen otázka zda dá 3 nebo 4 hvězdy, protože výjimečně souhlasím se zdejším hodnocením - 70%.

Dolores Claiborneová (1995)

Knižní předlohu sice film nedokázal vyrovnat či snad překonat, ale i přesto působil velmi silně. Co se dá na filmu nejvíce ocenit, tedy krom skvělé předlohy Stephena Kinga, jsou výborné herecké výkony a to asi všech zúčastněných a hlavně výtečná byla hudba od Dannyho Elfmana!

Pařba na třetí (2013)

Nakonec to nebylo vůbec zlé, tedy alespoň to na mě působilo snad i lépe než druhý díl (přeci jen přišla alespoň malá změna). Ale i přesto doufám, že se již žádného dalšího dílu nedočkáme. Chvíli mě přepadla chuť dát zde i více hvězd, ale myslím, že i tentokrát budou 3 dostačující.

The Yellow Handkerchief (2008)

Toto je tedy pro mě pořádné překvapení. Nejen že jsem od filmu vůbec nic nečekal, ale když se k tomu přidá i nezajímavý herec v hlavní roli (jen pro mě, samozřejmě) a to, že Road movie si cestu k mé oblibě rozhodně nikdy moc nenašla (tedy vůbec), tak je výsledek, dá se říct až ohromující. Radost pohledět, to, co se celý film odehrávalo mezi Kristen a Eddiem... No já byl prostě celý film unesen. Nejvíce tomu asi napomohla právě postava Eddieho, která mi byla neuvěřitelně sympatická a celý film jsem hrozně fandil. Perfektní, absolutně perfektní.

Nedotknutelní (2011)

Až neuvěřitelně kouzelný a velmi zábavný snímek. A to i přesto, že na mě vše přímo křičelo dopředu jak se odehraje... Vždy jsem byl téměř ze všeho nadšen. Postavy byly bezkonkurenční, nevím jestli to bylo tím, jak byly napsány nebo je prostě tak skvěle zahrál tento ansábl (pan François Cluzet byl jednoduše výtečný) , který byl pro mě mimochodem naprosto neznámý a možná právě proto to bylo tak fantastické, dokonalé. Francouzi se opět vytáhli a já (a nejen já) mohu jen tleskat. Skvělý zážitek, myslím si, že to byl jeden z těch nejlepších filmů, co jsem mohl vidět.

Dokonalý smysl (2011)

Když pominu několik scén, které asi nedokážu úplně přesně charakterizovat (byly prostě minimálně divné a alespoň pro mě několikrát i vtipné), tak se dá film označit za více než zdařilý a rozhodně zajímavý. Určitě tomu napomohly jako vždy výborní hlavní protagonisté. Obzvlášť skvělý byl závěr, při kterém jsem opravdu trnul (! :D) a díky němu jsem uvažoval i nad nejvyšším hodnocení.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Hobit byl pro mě, podle očekávání, parádní zážitek, skvěle jsem se bavil a to nejen akčními scénami, ale naskytla se tam i spousta vtipných situací. Tento díl byl určitě lepší, snad ve všech ohledech, než ten první a to už ten první byl více než skvělý. Celkově nemám moc co napsat jako nějakou výraznější chybu či nedostatek. Líbilo se mi i 3D, což se mi vlastně mockrát nestalo. Film jsem si užil, mohu jen doporučit.