Jumanji (1995)

Pár let zpátky jsem tento snímek neměl zrovna moc v lásce.... Vždycky jsem z něj měl tak trochu strach no. :D S odstupem času hodnotím film velice kladně a spoustu oblíbených scén si dost často vybavuji. Skvělý byl opět Robin Williams a určitě bych ocenil i nápad a provedení. Dobrý odpočinkový film.

V jako Vendeta (2005)

Skvělý film, už je samotné téma je skvělé a i když mě nenapadá věc, co bych vytknul, udělit plné hodnocení bohužel nemohu. Osobně mi něco chybělo k tomu pětihvězdičkovému pocitu. Vše ještě vylepšují dva výborní herci v hlavní rolích a hlavně parádní postava V. Myslím si, že James McTeigue natočil velmi dobrý film, ještě když uvážíme, že se jednalo o jeho prvotinu.

Phineas & Ferb (2007) (seriál)

V poslední době jsem si seriál velmi oblíbil, ač málo kdy přinese něco neočekávaného, vždy mě zabaví a rozhodně nikdy nenudí a to se dívám poměrně často. Velice příjemný seriál pro každého, nejen díky dobrému příběhu, ale i díky velice zdařilým postavám.

Bídníci (2012)

Ano, co se týče muzikálů, mám nejspíš velký problém, ale upřímně, nehodlám s tím nic dělat. Zvláště když uvážím to, co jsem dnes měl možnost vidět. Tom Hooper měl možnost zrežírovat úžasný film a zvládl to s neskutečným přehledem. Všechyn ty emoce, hudba... Celý film jsem ani nedutal. Co se týče hereckých výkonů, tak to byl koncert, úžasný herecký koncert. Vyzdvihnout mohu všechny, ano, všechny - Hugh, Anne, Eddie, Samantha (to je hlas!), Helena a Sacha, ale kdo byl nejlepší o tom snad není pochyb. Russell zahrál jednoduše báječně a po dlouhé době mi opět vyrazil dech. Ještě bych něco dodal k Anne, jejíž výkon byl označen jako Oscarový... nemám výhrady, neskutečné... Ale když se dívám na ty jména (krom tedy, že mi zde chybí mladičký Daniel Huttlestone, který byl též úžasný), tak prostě není nikdo o kom bych nemohl napsat, jak byl skvělý. Co bych ještě rád ocenil bylo skvělé prostředí, ve kterém se děj odehrával a každá scéna byla velkolepá. Nejspíš je pravda, že jsem měl film v oblibě ještě před tím, než jsem jej viděl a nemohl jsem se dočkat dne, kdy ho uvidím... Na jeho úchvatnosti mi to ale neubralo ani za mák. Užil jsem si každou minutu, jak už dlouho u žádného filmu ne.

Král rybář (1991)

Velmi zvláštní film, vlastně ale, jak jinak od Terryho Gilliama. Čekal jsem sice úplně něco jiného (ano, narážím na slovo komedie, které je zde uvedeno), ale nemohu říci, že jsem si film neužil, lépe řečeno - neprožil, byl perfektní. Jeff Bridges mě opět nadchnul, stejně tak skvělý byl i Robin Williams... A nesmím hlavně zapomenout zmínit výtečného Michaela Jetera! Pořád v hlavě přemítám zda dát či nedát 5. hvězdu, tak uvidím, co řeknu po dalším zhlédnutí.

Cesta do zatracení (2002)

Druhá polovina filmu perfektní, první, bohužel, až tolik ne a tak nemohu udělit plný počet hvězd... I když, ještě nad tím popřemýšlím. Skvělá gangsterka, s kterou mě opět velmi potěšil Sam Mendes. Herci výborní, zvláště se mi líbil Jude Law a jeho postava. Od filmu jsem víceméně dostal to, co jsem si od něho sliboval.

Hannibal (2013) (seriál)

Ze začátku jsem k seriálu přistupoval spíše skepticky, ale nakonec si mě získal naprosto. Výjimkou, tuším 4. dílu, který byl trošku zcestný dle mě (:D), tak nemohu od Hannibala odtrhnout zrak. Hlavně postava a představitel Hannibala, Mads Mikkelsen, mě neskutečné nadchnul, nevím, jestli bych to tak žral, nebýt jeho. Líbí se mi i celá občas úžasně ponurá atmosféra seriálu i další herci a postavy... Perfektní. Po skončení série mohu říci jen to, že jsem nadšen! ... Po skončení druhé série už ani nemám slov....

Muž se železnou maskou (1998)

Zdejší hodnocení víceméně ignoruji, pro mě je tento snímek dá se říci až srdeční záležitostí a to i přesto, že se z námětu a z herců dalo vytřískat daleko více, já jsem vždy velmi spokojen po zhlédnutí filmu... A to jsem film viděl už nespočetně krát. Nejspíš mi hodně zastiňují rozum moji oblíbenci v hlavních rolích a fakt, že historické filmy opravdu opravdu můžu...

Upírův pomocník (2009)

Tajně jsem očekával něco jiného, lepšího, ale nemohu říci, že bych se nějak zvlášť nudil. Prostě jsem asi jen doufal v trochu větší blbost, tedy trochu více vtipu. Závěr filmu hodně stylový, ale to už nemohlo nějak vynahradit průměrný celý film. Dávám tři hvězdy, sice silné tři, ale jen tři.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Perfektní, absolutně perfektní! Lepší, než jsem vůbec doufal. Opravdu... Nevím teď žádnou věc, co bych mohl označit jako slabinu filmu. Snad úplně vše bylo úžasné? Jo, úžasné... Hudba, scénář, postavy, herci (ano, Martinu Freemanovi jsem zrovna dvakrát nevěřil, ale byl skvělý, stejně jako ostatní)... Fantazie, dle mého. :) Teď už konečně mohu zařadit s čistým svědomím Petera Jacksona mezi oblíbence. :) A, já nevím, ale asi na mě Hobit působil snad i lépe než Pán prstenů. Prostě fantazie.