Odpočívej v pokoji (2001) (seriál)

Skvělý seriál o životě. Skoro bych řekl, že lepší už asi neuvidím. Poslední díly jsou opravdu emocionální a na konci čeká překvapivý "vhled" do budoucnosti, zároveň se tím uzavírá jakákoliv možnost pokračování. WOW

Julie a Julia (2009)

Příběh sice jak vyloupnutý z deníčku naivní domácí puťky, co nesnáší svou práci a veškerý čas tráví psaním hloupoučkého blogu, ovšem herecký výkon Meryl Streep to vcelku zachránil!

District 9 (2009)

Přistály hmyzy, anebo jinak, spíš tam jen tak visely, než je lidi vyřízli z lodi ven. Pak lidi zjistili, že tam hmyzy vlastně nechtěj a už se dělo jen to, co dělaj lidi zcela normálně i sami sobě, třeba bílí černejm, bohatý chudejm, muslimové hinduistům a zdravý postiženejm. Zprvu docela originální nápad mě ovšem posléze nijak neoslovil. Možná asi proto, že jsem z toho z dnešní společnosti už trochu přesycenej. Stále jen poslouchat a říkat jak je to oslovující a jak by to mělo bejt, místo toho abych něco udělal sám. Kombinováno střídajícími se pocity nudy a znechucení.

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Hm, nevím, asi nadhodnocuji. Nuda, nuda, a otřesné herecké výkony hlavních představitelů. Celé dvě hodiny je to o tom, jestli s upírem nebo s vlkem. Celý film koloruje rádoby temná, "filozofická" romance, ale bohužel vyznívá dost uboze. Už se třesu na trojku či čtyřku, kde Bellu konečně někdo "hryzne" a pohádky bude konec.

Antaheen (2009)

Přesně tak, říkal jsem si, Láska přes internet, ale tak bezvýchodné jsem to nečekal...

2012 (2009)

Z prvu mi připadalo, že musím být padlý na hlavu, když investuji v přepočtu 330 Kč za shlédnutí tohoto snímku. Stále si nejsem stoprocentně jistý, že to za to stálo. Celkový příběh a spiklenecké teorie byly komentovány mnohokrát. Mě na filmu zaujala Emmerichova práce s detaily. Tak například musí se rozhodně ocenit, jak přinutil čínské herce mluvit lámanou tibetštinou. Proto se k filmu možná ještě někdy vrátím, kdo ví třeba 21. prosince 2012? (3.5*)

Frekvence (2000)

Závěr to opravdu shodil ze stoprocentního hodnocení. Jinak tomu nelze co vytknout. Dokonce by námětem předčil i daleko úspěšnější Butterfly Effect.

Svět podle Prota (2001)

Vesmír nejdřív expanduje a potom zkolabuje sám do sebe, pak znovu expanduje. To co je tu nyní, tak to samé bude i příště. Takže chyby, které uděláte teď, budete prožívat znova a znova, a tak tomu bude donekonečna...

Baader Meinhof Komplex (2008)

I když nesouhlasím se sympatizujícím podtónem tohoto filmu, musím připustit, že mě přesto dost vtáhl.

Škola svádění (2006)

Sledovat film a mít přitom dobrou společnost. Opravdu jsem se dost nasmál. Tady se potvrzuje, že strašně záleží, v jakém rozpoložení film sledujete.