Earth (1998)

Opravdu nejsurovější film, co jsem o rozdělení Indie viděl.

Hrdina (2002)

Celý film je jedna krásná kaligrafie...

Nářek sněžného lva (2002)

Dokument nabízí oboustranný pohled na tibetskou otázku a zároveň poskytuje ucelený přehled o problematice. Zvláště doporučuji těm, kteří se chtějí v kostce dozvědět o historii, kultuře a politické situaci v Tibetu. Ve filmu je použito mnoha autentických výpovědí lidí, které mohou vyvolat silné pocity smutku a soucítění.

Zákaz kouření (2007)

Na indické poměry dost obdivuhodný film. Intuitivně dávám 5. Spíš bych ho zařadil mezi komedie než thriller a drama, dost jsem se u toho nasmál. Možná tento film není určen lidem, kteří nikdy nepřestávali.

Milarepa (2006)

Filmové zpracování nejznámějšího tibetského ústně předávaného příběhu o velkém tibetském básníku a jogínu Milarepovi. O to víc zajímavější je, že příběh na filmové plátno přichází přímo od Tibeťanů. Tato část zachycuje Milarepův život v mládí, kde je vybarven zejména jako vrah a posel zkázy na rodnou vesnici a své příbuzné. Dalšího pokračování, tentokráte o jeho přerodu v jogína a mystika, se dočkáme až v roce 2009. Milarepův příběh v krásné beletrii podal již zesnulý Eduard Tomáš.

Voda (2005)

Až po druhém shlédnutí filmu mě vlastně překvapilo, jak málo používá dojemných scén, jediná prakticky až v samém závěru filmu. Doporučuji i další dva snímky z trilogie Fire a Earth.