• Pohádka

Hra o trůny (2011) (seriál)

Seriál mě donutil si přečíst knihu. Nevěděla jsem o existenci ságy Písně ohně a ledu, to jsem se dozvěděla až díky Game of thrones. První díl pro mě byl jako pro neznalce knižní předlohy velice hektický, velké množství postav, odhadnout vztahy mezi nimi bylo složité. Druhý díl to naštěstí dovysvětlil a další rozvinuly. První čtyři díly se sice nic moc nedělo, ale potom! Nemohla jsem od toho odtrhnout oči, jak mě to zaujalo. Přiznám, že to je na mě dosti naturalistické, ale prostě mě to baví! :) A těším se na druhou řadu. Čekání na ni si zkrátím četbou :) Oblíbené postavy: Arya Stark, Daenerys Targaryen, Tyrion Lannister, Ned Stark a Aryin učitel "tance" Syrio Forel :)

Královna prokletých (2002)

Tak mnohem lepší a víc sexy je Interview s upírem. Ale mám slabost pro Townsendova Lestata coby rockera. Není tak slizkej jako Cruise. Dalším plusem je vynikající hudba, která moje ucho vždycky potěší. A to, že se mi líbí "špatnej film", mně nějak netrápí ;)

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Pro mě jeden z nejlepších moderních seriálů! :) Hlavně v první polovině! Fandila jsem prvnímu L. Light je na mě moc sobeckej.

Králova řeč (2010)

Velice slušné, skvěle zahrané, zábavné :)

Sůl nad zlato (1982)

Tady se mi líbí ta zvláštní hudba :)

TRON: Legacy 3D (2010)

Super zážitek v IMAXu :) Zápletka je sice jednoduchá, ale vizuelní zpracování nadčasové.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Pro mě byl Jitřní poutník příjemným filmovým zážitkem v prosincovém předvánočním období. Viděla jsem to ve 3D v rámci Filmanie, takže mě dabing (bohužel) neminul. Na filmu asi nejvíc rušil konec, kdy Aslan promlouval k hlavním hrdinům. Nemám nic proti silnému křesťanskému podkladu Letopisů Narnie. Tady to bylo cítit nejvíc, když Aslan říkal, že je i v našem světě, akorát pod jiným jménem, tak většině lidí určitě docvaklo, co tím chtěl říct. Modrá hvězda mi připomínala trochu Stardust. Na Eustacovi - drakovi - mě zaujaly dost podobné rysy s Eustacem - klukem. Knihu jsem četla už před dávnou dobou, takže si přesně nepamatuji, jak to přesně bylo.