• Pohádka

Marie Růžička (1994) (TV film)

Líbí se mi hlavně hudba v pohádce, ale i příběh. Čarodějnice Cibulková nemá chybu stejně jako ďábelský král :)

Kouzelná romance (2007)

Lepší tři hvězdičky. Některé momenty byly super, jiné slabší. Lze to vlastně vnímat taky trošku jako situační komedii, protože disneyovská princezna v našem světě působí jako absolutní mimoň. Jinak příjemná oddychovka.

Micimutr (2011)

Mně se pohádka sama o sobě celkem líbila. Musím pochválit hlavně charismatickou postavu pětisetleté čarodějnice Micimutr Libušky Šafránkové, jež dokonce i s hippie vzhledem byla krásná :) Princezna Šoposké byla milá, loutkář Vítek v podání Ondřeje Nováka opravdový fešák, kdežto Dykův narcistický princ Vladimír na komoni mi trošku připomínal prince Krasoně ze Shreka (tu kytarovou loutnu bych mu ihned ukradla). Digitální drak se na české poměry velice povedl a šel z něj doopravdy strach - nebyl to žádný roztomilý Bucifálek - škoda, že tam byl tak krátce. Jiné efekty (let koštětem) nebyly tak dobré. Rušila mě Kretchmerové královna, která sice měla krásné šaty, ale byla více méně afektovaná, povrchní a hloupá. Příběh je nekomplikovaný, zápletka jednoduchá. Stále si ale myslím, že se jedná o lepší porevoluční pohádku. Skladatel Brousek pro film zkomponoval středověkem inspirovanou hudbu, která mě oslovila. A kostýmy se také povedly. UPDATE: Tak je pravda, že ten film působil na mě silněji v kině, než v TV. Ale narážka na státní smutek v současnosti působila jako černý humor. Ale kdo to mohl vědět, co se stane 18. prosince.

Lví král (1994)

Přiznám se, že jsem to viděla v kině. V té době mi bylo pouhých pět let a vím, že jsem strašně brečela. Dojemný film. Přemýšlím, že bych si dala repete s 3d verzí :)

Polární expres (2004)

Trochu nuda, ale líbí se mi létající jízdenka :)

Xena (1995) (seriál)

Nostalgie

Herkules (1995) (seriál)

Nostalgie :))

Pokémon (1997) (seriál)

Jako dítě jsem byla méně soudná, takže jsem tomu taky propadla :) Bylo mi tak jedenáct :)