Demonic (2015)

Atmosféru to mělo dobrou, zpracování taky, ale ten konec jsem prostě nepochopil. Byla to celkem dobrá lekačka (koukal jsem na to sám, v noci, na velký obrazovce a s hodně hlasitým zvukem ve sluchátkách, aby to mělo grády). Ale mohli z toho vyždímat víc.

Mimoni (2015)

Mohly to být čtyři hvězdičky, kdybych to viděl ve 3D v kině a neviděl předtím všechny dostupné trailery. Potěšil bonus po tilulkách.

Žraločí tornádo 3 (2015) (TV film)

Po dlouhém rozmýšlení mezi třemi a čtyřmi hvězdami jsem se rozhodl pro čtyři. Za prvé proto, že je to zatím absolutně nejlepší film od Asylum, jaký jsem viděl. Další důvod je za Davida Haselhoffa a žraloky ve vesmíru. Třetí hvězda je za hezké holky a naprosto šíleně překombinovaný závěr, kdy jsem nestačil valit oči. Poslední hvězda je za možnost hlasování, jestli April zemře nebo ne a to na http://www.syfy.com/sharknado3/does-april-live-or-die. Svobodně jsem se rozhodl, aby žila, ale už se jí asi v připravované čtyřce nepodaří překonat porod dítěte uvnitř hořícího žraloka prolétávajícího stratosférou.

The Human Centipede III (Final Sequence) (2015)

Tak tohle už bylo ale fakt špatný. Nudný, otravný, nevtipný, s politikou žádný dočinění, žádný pořádný efekty, žádný děj, žádný splatter, žádný hnusy, žádný humor, prostě hrůza. Jestli je tohle důstojný zakončení trilogie, být Tomem Sixem chodím kanálama. Jednu hvězdičku za koule a lidskou housenku.

Lovec trolů (2010)

Od tohohle filmu jsem měl velká očekávání. Po zhlédnutí traileru jsem byl připravenej na audiovizuální orgasmus plnej smradlavejch ocasů, hor kamení i trolím pižmem vypálené chlupy v nose. Dostavilo se vše, ale mohlo to být přecejen akčnější. Film má několik poslání. Kdo jste křesťan, nechoďte v Norsku do lesa a pokud jste solidární křesťan, neříkejte, že jste katolík, až když už je pozdě. Vaši kámoši by na to mohli šeredně doplatit. Stěžejní ve filmu je informace, že to jediné špatné náboženství je křesťanství. A taky jsem se dozvěděl, že bez UV lampy se tam v noci v lese neobejdete. Trolové křesťany nenávidí a taky pojídají. Co na plat, že noviny a televize jsou plné islamofobie, trolům muslimové nevadí a kdyby měli stát na straně ISIL, třeba by nakonec zavládl světový mír, protože ten Bůh, co žehná americkému národu v holywoodských filmech, bude zajisté ten křesťanský a jeho následníky trolové vyhubí. Jedná se o celkem zábavnou směsku road movie, neotřelého nápadu a protože k filmu není žádná hudba (Až na písničku Mjod od Kvelertak k závěrečným titulkům), můžete si ho celý doplnit jakoukoli vhodnou zvukovou kulisou (třeba posledním tematickým albem skupiny Finntroll). Takže by se dalo říci, že film nenudil a moje očekávání splnil.

Frankensteinova armáda (2013)

Tak tohle je ale pěkně zvrácená a ujetá šílenost, díky které ze mě právě spadla nepříjemná novoroční kocovina. Něco takového jsem nečekal a vývoj událostí mě nakonec úplně strhnul. Vadila mi tam amatérská kamera, ze scén se dalo vytěžit mnohem víc, bylo to takové roztřepané nebo nebylo nic vidět a z některých scén jsem tak ani nic neměl. Hlavní postavy trochu nudily, silný herecký výkon přišel až s postavou Karla Rodena, který je snad rozený šílenec, protože svou roli zahrál bravurně. To je ale na vysoké hodnocení málo. Tři hvězdy dávám za nápad a skvělé nacistické kyberzrůdy, šťavnaté gore scény a Rodenův výkon.

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Tommy Wirkola se mi trefil do vkusu! Chtěl jsem se pobavit a taky jsem si přál nějaký ten splatter gore. Po braindeadu nejlepší zombie komedie, co jsem zatím viděl. Žádné posrané americké love story, ale pořádná palba už od začátku. Hvězdičky dávám za vynikající nápad oživovat zombie na obou stranách, resuscitaci toho kluka, rozjezd zapadlého auta, šukačku na závěr a taky pořádnou porci gagů, střev a krve. To nám dává rovných 5 hvězdiček a přátelé nedělní chvilky poezie, jděte se bodnout, tenhle film je žánrová špička a dokonale splnil svůj účel. Tečka.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Tak tenhle film zdaleka předčil moje očekávání. Výbušná středověká směs honů na ježibaby, kulomety, injekce s inzulinem a hektolitry krve ve splatteru prokládaném humorem nemůže ani v nejmenším naznačovat, že by se sám film bral vážně. Jeníček s Mařenkou jsou už od mala zvyklí na krvavou jízdu, hodně toho vydrží a v pěkně našlapaném akčním snímku nejdou pro kulku daleko a obejdou se docela i bez tradičních sentimentálních žvástů. Legendární scény jako bílá čarodějka s posvěcenym rotačákem na sabatu, utnutí hlavy lopatou nebo rozstřelení brokovnicí, lítání na koštěti a borec roztrženej liánama mi vykouzlily na tváři úsměv, protože zas po dlouhé době spatřil světlo světa film udělaný čistě pro zábavu a s originální nápadem. Jednu hvězdičku ubírám za konec, tu hlavní čarodějnici mohli vyřídit líp.

V zajetí démonů (2013)

Jedná se o mistrně zpracovaný a zrežírovaný snímek, setsakramentsky napínavý už od začátku, s atmosférou hustou jako západosibiřská ropa a lekaček si užijete nespočítaně. Ať už byl podle skutečné události nebo ne, působivý je velmi. Nenudí, odsýpá svižně a v závěru zůstanete s hubou dokořán, protože vygraduje vysoko do výšin mezi nebem a zemí. Jediné, co mi tam moc nesedí, je to, že madam Warrenová vyléčí posedlou přiložením ruky na čelo bez újmy?! Že teda ta Batsheba nepřelezla do ní. Čekal jsem ještě dodatek exorcismus manžel vs manželka. Toto je takové nedotažené. Jinak filmu nemám co vytknout. Dávám pět hvězdiček s malou výtkou ohledně závěru.

Nespoutaný Django (2012)

Vůbec nezáleží na tom, jestli jsem nebo nejsem protarantinovský divák. Django mě ze své stopáže 165 minut nudil asi tak necelých 20, což je v mém případě u dlouhých filmů pozoruhodný výkon. Zbytek byla řežba naložená gagy ve vyváženém poměru, která nenudila ani chviličku. Filmu také prospěla působivá hudba, jedinou výtku mám k té řežbě před koncem, kde místo nějakého metalu vyhrával hiphop. Příběh jednoduchý, ucelený, ze2/3 šťastný a největší lotři dostali co proto. V paměti mi nejvíce utkvěl kukluxklan, dynamit a candyho zastřelená sestra letící v nepřirozeném úhlu. Stálo to za to, fakt jsem se bavil a až film vyjde na DVD, musím se na něj mrknout znova.