• Krátkometrážní

Iron Man 3 (2013)

Akcí natřískaná zábava, přesně taková jakou v létě v kině čekám. Iron man 3, si po nemastné a neslané dvojce, pořádně napravil reputaci. Pár mezer ve scénaři a několik logických chybek by se našlo, ale pod tou záplavou akčních scén, skvělých triků a nepřeberného množství hlášek, nemáte šanci se jimi nějak dlouho zaobírat. Co mě trošku vadilo ohledně příběhu je postava Mandarina, čekal sem od něj něco víc ... (kdo viděl pochopí). Super film a rozhodně kvalitní MOŽNÉ !!! ukončení triologie o Iron manovi s RDJ v hlavní roli. A Guy Pearce opět jako slizoun ... to se asi nikdy neomrzí :)

Moje tlustá řecká svatba (2002)

Naprostá špička mezi romantickými komediemi. Žádná tupá slaďárna, které hollywood produkuje jako na běžícím pásu, ale krásná rodinná záležitost, vtipná a zábavná.

Utopia (2013) (seriál)

Vskutku velmi originální televizní počin. Po technické stránce nemůžu nic vytknout, skvělá kamera, plno kontrastních záběrů překypujících barvami a sklíčený soundtrack s důrazem na každičký detail. A brutalita, hodně silné záběry, tvůrci si opravdu neberou servítky a v šesti padesáti minutových dílech předvádějí místy, až mrazivě děsivé scény. Co se příběhové stránky týče je to trošku slabší. Trochu ujetý příběh o obrovské farmaceutické konspiraci a partě obyčejných lidí, kteří se ji pokusí zničit. Závěrem jen dodám že přirovnání s Lynchem je určitě na místě ... 85%

Biting Elbows: Bad Motherfucker (2013) (hudební videoklip)

Krátký "hudební videoklip", který je až po okraj napěchovaný akcí. Neskutečné zábava.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Špionská sága pokračuje, a to v celkem slušném tempu. Stylová zábava plná hi-tech udělátek, rychlých aut a jedné pěkné agentky. Prostě vypněte mozek, otevřete pivo a brambůrky a sledujte jak rychle vám ty 2 hodiny utečou. Toho, že hlavní záporák se téměř nedostane ke slovu a několika mezer ve scénáři si skoro ani nevšimnete. Ethan Hunt na to prostě pořád má.

Patrola (2012)

Pohled na každodenní starosti dvou ostřílených mužů zákona, kteří se musí vypořádat s tou největší cháskou v LA. Samé gangy, drogy, zbraně, obchod s lidmi a podobné příjemnosti. Ti dva se přimotají snad ke všemu ... A odveta na sebe nenechá dlouho čekat. Ne příliš akční ale strhující a chladný pohled na práci lidí, kteří nasazují své životy pro udržení pořádku. Chlapci z kobry 11 se ještě mají co učit.

Dredd (2012)

Jednoduchá ale velmi zábavná jednohubka. Nasraná spodní čelist Karla Urbana společně s pohlednou blondýnou jdou ve jménu zákona vyrubat komplet celý panelák. A tak se střílí, pálí, ničí a nahání a všechno je to efektní ale hlavně efektivní. Hodinka a půl solidní akce (kam se ale hrabe na The Raid). Prostě jen vypněte mozek a užijte si tu jízdu.

Papíry (2012)

Ze začátku mi to přišlo jako hodně velká vykrádačka SIGNS. Nakonec se to ubíralo trošku jiným směrem. Má to svoje kouzlo, animace super a postavičky klasicky disneyovské, ale oproti už zmiňovanému je to slabší animovaný odvar.

Loch-ness teror (2008) (TV film) odpad!

Krásná ukázka Shit-filmu. Hloupá slátanina, která pobaví svou do nebe volající trapností a nelogičností :)

Mary a Max (2009)

Je to tak zvláštní pocit, přiblble se uculovat u filmu, který s veškerou noblesou svému obecenstvu ukazuje, jak celý život vlastně stojí za hovno. Roztomilé a strašně ošklivé figurky z plastelíny, postupně odkrývají jeden druhému příběh svých posraných životů. Je to milé, krásné, pravdivé a hlavně zábavné.