• Krátkometrážní

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Taková blbina. Slezla se parta herců z houlywůdu a řekli si proč nenatočit film kde budeme hrát sami sebe, postupně všichni umírat a při tom na diváka chrlit jednu hlášku za druhou. A přihodíme i nějaké ty fekální vtípky protože bez nich to prostě nejde. A jak si slíbili tak i vykonali. A tak dostáváme parádní komedii, kde si všichni dělají prdel ze všech okolo sebe. Komedii s hodně velkýma koulema a fantastickým finále.

To, co dýchám (2007)

Docela nuda. Jakoby chtěl vyprávět o všem ale zároveň o ničem. Příliš na sílu tlačené "náhodné" setkání. Možná sem natvrdlý, ale já to teda moc nepochopil. Až ten příběh s Kevinem Baconem mě docela zaujal. Ale jinak slabota. Čekal sem víc.

Světová válka Z (2013)

Konečně zombie film, kde nejsou nemrtví jen tupou hordou, pomalu vlekoucích se pojídačů lidských mozků. Jsou agresivní, rychlí a hladoví, je jich tolik že ani za padesáti metrovou zdí si nemůžete být ničím jistí. A mezi těmi zástupy nenažraných bestií pobíhá taťka od rodiny, vysloužilý vyslanec OSN s tváří Brada Pitta. A pobíhání je to značně napínavé. Tvůrci skvěle střídají otevřené prostory s hordami nemrtvých, a prostory uzavřené kdy, nevíte jestli na vás něco právě za támhle tím rohem nevybafne. Pro mě moc pěkné překvapení a asi nejlepší zombie film co sem viděl.

Taxík (2008) (pořad)

Tři hvězdy za pořad jako takový, dobré otázky, zábavní taxikáři ... prostě fajn soutěž. Ta čtvrtá hvězda je za toho amatérského ornitologa, který tvrdí, že největší pták na zemi, který umí velmi rychle běhat, je káně velké. Klobouk dolů :D

Love Is All You Need? (2011)

Dokonalá myšlenka, která obrací poměr heterosexuálů a homosexuálů. A značně ho vyžene do extrému, kdy jen jediný dotek či polibek s osobou druhého pohlaví je brán jako opovržení hodný čin. A tohle zasaďte do prostředí základní školy s zhruba 13-letou (odhaduji) hlavní dívčinou, která musí snášet posměch všech okolo a zastání nenajde ani u svých matek. Vše krásně odsýpá a výborně gradující finále, mě strhlo ... skoro aj slzu sem musel zatlačit. Moje pravidelná dávka emocí. Nádherný filmeček.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Poté co Jeníček a Mařenka zabili svou první čarodějnici, chytli se společně za ruce, sledovali plápolající babiznu v peci a rozhodli se, že jako živobytí by to mohlo být celkem fajn. A tak se z nich stali po zuby ozbrojení zabijáci, kteří mluví jak dlaždiči, střílí jak zběsilí a porcují jednu ježibabu za druhou. Ten Tommy Wirkola je vážně blázen. Nebýt toho kvanta krve a super hlášek byly by to hvězdy jen dvě. Takhle ale z toho vnikla skvělá, akcí natřískaná, béčková jízda. Bavil jsem se opravdu královsky, i přes pár drobných nedostatků. 80%

Hell on Wheels (2011) (seriál)

Westernů je málo (těch současných) a tak je, pro mě, každá takováhle podívaná malým zázrakem a vysvobozením z těch všech moderních filmů s příšerama, ufonama a podobně. Pro mě to prostě představuje upocenou, drsnou a whisky nasáklou americkou minulost. A musím uznat že tahle atmosféra z Hell on Wheels doslova sála přes obrazovku. První řada se ještě drží trošku zpátky, ale ta druhá je díl od dílu lepší ... už tak výtečně napsané postavy se posunou ještě o jeden level výš a všechno vrcholí velkým finále. Skvělá práce, těším se na další pokračování.

Úkryt (2011)

Naprosto souhlasím s přirovnání k Melancholii na americký způsob. A i přes to že je to asi milionkrát lepší a záživnější než samotná a tolik přeceňovaná Melancholia, nedostane od mě víc jak 3 hvězdy. Skvěle zahrané i natočené, ale nic z toho co sem viděl mě nijak neoslovilo ani nenadchlo. 50%

Jack a obři (2013)

Americká fantasmagorie s tupým příběhem a jeho vyprávěním. A přesto 3 hvězdy. Je to zábavné a pokud vypnete mozek tak i velmi koukatelné. Překvapilo mě to ohromné množství kvalitních herců ... opravdu se jich tam sešlo dost a všem jim vládne Ewan McGregor, který mě zase přesvědčil že zahraje snad cokoliv. Co se triků týče, někdy bylo zelené plátno až do očí bijící, některé scény se snažily působit monumentálně, ale byly spíš pro smích a pro 3D efekt. Celé bych to přirovnal k loňské Sněhurce a lovci. Taky fajn podívaná, ale rychle na ni zapomenete.

Mrtví a neklidní (2013)

Zombie twajlajt ?? Film kde zpracování jasně předčilo námět. Příběh je hloupá báchorka o lásce kterou jsme mohli vidět už stokrát. Ale napsané a zrežírované je to moc pěkně, obzvláště se povedly ty vnitřní dialogy hlavního zombíka. Spousta milých vtípků, efektní práce s kamerou a kvalitní soundtrack mě přesvědčili o těch 4 hvězdách.