• Krátkometrážní

Můj život s Canadiens (2009)

"Když je kapitán, je tvůj syn. Když něco zvoře, je můj." Montreal Canadiens je klub, k jehož historii cítím respekt. Proto by si určitě zasloužil lepší promo, než je tento snímek. Nicméně přítomnost Saku Koivu a spol. musí potěšit každého hokejového fandu a tím já rozhodně jsem.

Černá listina - Síť Artax (2016) (epizoda)

"Viděla jsem jí dobře do obličeje, když mě mlátila pažbou své zbraně." Tak se nám to začalo skvěle zamotávat a souboj agentů FBI s nefunkčními satelity mě dost bavil. Jenže to zoufalství na pohřbu mě dost nebavilo a rozhovory Reda s pradědečkem zabíraly mnohem víc času, než jsem byl ochoten strávit.

Černá listina - Mys May (2016) (epizoda)

"Každý jednou umře." Ale do té doby by měl Red ještě nabonzovat pár zmetků a FBI by je měla zatknout. Tak kdo to bude tentokrát? Nikdo? A to se mi má líbit? Mě tedy sledování Redových halucinací bavilo asi jako dávení kostí z vánočního kapra."

Pretty Woman (1990)

"Já ho nelovím. Sloužím mu jen na sex." Jak romantické. Už se těším na děti, jak se zeptají na seznámení maminky s tatínkem a oni jim to řeknou tak, jak to bylo. Taťka prostě neuměl řídit Lotus, tak ho mamka odvezla, pak mu ho přeblafla a on jí za to zaplatil. Pořád to ještě zní tak romanticky? Už asi tolik ne, ale mě to stejně pořád baví, tu zábavnou romantiku v tom stejně vidím a Vivianin "kurví kroj" by neměl chybět v šatníku žádné ženy, která touží po sexu.

Ať přiletí čáp, královno! (1988) (TV film)

"Co to říkal s tím oslem? A proč se přitom díval na mě?" Mě tedy královský pár ve složení Bedřich Politý a Vaše Rozmanitost dost bavil, roztomilými hláškami se nešetřilo a to ostatní je mi tak nějak jedno. Vždyť je to jen pohádka.

Kosti a skalp (2015)

"Pan Brooder právě vyškolil dva Mexičany na téma: Předurčené poslání." To je oficiální stanovisko zástupce šerifa, protože to zní líp, než skutečnost, že je prostě zastřelil. A tady se hodně střílí, papá a zachraňuje. V tom mám taky jediný problém, protože si nejsem jistý, zda si věčně kritizující paní O'Dwyerová zaslouží záchranu a takového chlapáka jakým je Arthur O'Dwyer. Prostě to celé bylo takové chlapácké a já jsem ohromný chlapák. Tedy spíše teoreticky, ale přesto jsem si tuhle výpravu hodně užil.

Akce Jelcin (2003)

"Nám se mnohem lépe jedná v oblečení." To jsou ti Američani. Chtějí šířit demokracii a přitom jim nechutnají ruská vejce, vadí jim nahota při jednání a dokonce nejsou ani spokojeni s tím, že jsou pořád odposloucháváni. Já jsem tedy rád, že jsem mohl poznat tři volební poradce, kteří zvedli věčně opilému praseti preference z 6-ti na 35,2% a tím údajně zachránili v Rusku demokracii. Ono to vlastně bylo docela poučné i zábavné, ale vadí mi na tom to, že nečestné praktiky, negativní kampaň a falešné americké triky se postupně stávají politickou kulturu ve všech demokratických státech.

Dunkerk (2017)

Vy jste jenom jachtaři. Žádný námořnictvo." Technickou dokonalostí se může vyhrát válka, ale skvělý film podle mne musí obsahovat o něco víc. Jenže "slavný" útěk Angličanů z Dunkerku domů mi nic jiného nenabídl. Bouchalo to sice krásně a dunělo to prvotřídně, ale kromě odhodlaného civilisty pana Dawsona mě v podstatě nikdo nezaujal. Avšak dle známého přísloví "kdo uteče, vyhraje" tehdy Angláni vyhráli na celé čáře a potvrdili tak pověst nejlepších evropských sprintérů. Nicméně já bych byl dost rád, kdyby se pan Nolan vrátil k filmům, které místo uší a očí zaměstnávají spíše mozek. Ten si totiž tentokrát prvotřídně odpočinul.

Černá listina - Pan Solomon (č. 32): Závěr (2016) (epizoda)

"Obrněná SUV se nevypařují." A hlavní hrdinky seriálu obvykle neumírají dřív než v posledním díle. Takže tohle úplně vážně brát nemůžu, ale dramatičnost této epizody nehodlám rozporovat.

Černá listina - Pan Solomon (č. 32) (2016) (epizoda)

"Zajistit tu jadernou zbraň je důležitější než se dívat, jak si znovu beru svého exmanžela." Já tedy na svatby moc nejsem, ale když už mě pozvali, tak jsem si tu přestřelku v kostele dost užil. A taky mě bavil neustálý Solomonův klid, poťouchlý úsměv teroristky Rowanové i zúčtování Majora s Tomem.