• Pohádka

Nežádej svůj poslední tanec 2 (2006)

Moc jsem nepochopila, proč by někdo chtěl natáčet druhý díl filmu, který jasně navazuje na ten první bez hlavní postavy. Peníze za každou cenu .. kam se poděla láska k umění samotnému?

Temné stíny (2012)

Tim s Johnnym pohromadě ... to prostě miluju! Klasická Burtonovská atmosféra, dokonalé kostými, hudba i zpracování ... příběhu něco chybělo a nemám zdání, co to bylo ... ale tak jako tak se mi to velmi líbilo a určitě se na to někdy znovu podívám.

Americká krása (1999)

Nevím proč, ale nenadchlo mě to tedy tolik jako vás všechny ostatní. Nepřijde mi to tak jedinečné, aby to mělo takhle velké hodnocení. Neříkám, že film je to špatný, jen mi přijde těžce přeceňovaný ..

Bunheads (2012) (seriál)

Ano, dokonalý humor Gilmorových děvčat je zpět. Nepřekonatelný důvtip a šmrnc ruku v ruce s krásnou baletní choreografií? Tak to je přesně to, po čem jsem prahla. V doprovodu spousty skvělých postav z GG a perfektně zpracovaným scénářem se nemůže stát, že by něco scházelo. Prostě opět ta dokonalá smršť slovních hříček je zpět!

Emma (1996)

"Není mi příjemné mluvit s vámi takto, ale musím vám říkat pravdu pokud to jde. Přátelství stojí na pravdě, v tom tkví jeho hodnota. Věřím, že si moje dobře míněná slova vyložíte správně."

P.S. Miluji Tě (2007)

Hroší čtyři hvězdy....... Moc pěkný příběh s krásnou atmosférou a sympatickými herci. Hollyin úsměv je okouzlující. Ten konec byl na filmu nejhezčí a to bez ironie. Naprosto mě potěšilo, že to skončilo jinak než podle předem vypočítaných očekávání. Jednoduše, konec to vyzdvihl o laťku výše. Plný počet nedávám kvůli čistě subjektivnímu pocitu, že si tento film hraje na velice smutný emotivní příběh, který vás chytne za srdce a donutí brečet. Inu nestalo se a to brečím i u reklam. Nevím, kde byla chyba, protože celkově se mi film vážně líbil. Na druhou stranu mi to ten závěr vynahradil přitroublým šťastným úsměvem.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Odříkání bylo dlouhé, zdálo se, jako by nebralo konce. A pak uplynulo deset let. Přemohlo mě to a poddala jsem se. Už od prvních záběrů přírody, těch neskutečně skutečných krás světa, zeleně, života a souhry veškerých barev, jsem věděla, že otálení bylo strádání. Jeden z nejkrásnějších zážitků pro mě bylo pozorovat tu nádheru, která člověka okamžitě pohltila a připadal jsi jako uprostřed veškeré té poezie, za doprovodu tak nesmírně lehké, silné, emotivní a především křehké a zranitelné hudby, která doprovázela všechny díly. Polapena mrazením v zádech, rychle běsnícím srdcem a zároveň téměř bez dechu, jsem sledovala každý pohyb každé perfektně ztvárněné postavy i chvíle. Občasné humorné momenty, nejčastěji mezi Trpaslíkem a Legolasem, byly šikovným oživením emotivního příběhu. A pak přišel šíp rovnou do srdce. Přímý zásah. Pipinův song mi sebral dech zcela a úplně. Takhle má vypadat opravdové fantazy, tohle je opravdové fantazy. "Ten se ale počítá za jednoho."

Eragon (2006)

Já vám kašlu na to, jestli je to podle knihy nebo ne, pro mě je to prostě krásný a velmi dobře zpracovaný film. Úžasně ztvárněný drak a dokonalá krajina. Slušné efekty i příběh. Líbí se mi to moc, přesně takovéhle fantazy je to, co mě vždy dostane. Naprosté blaho pro oči, dívat se na tak krásnou přírodu, draky i kostýmy. Táhnete se s davem jako stádo krav, jen protože už někdo před vámi stupidně řekl, že je to propadák. Davová psychoza vládne světu, hip hip hurá.

Let’s Dance: Revolution (2012)

Bomba! Rozhodně král mezi tanečními filmy. Neuvěřitelná choreografie, originalita a taneční efekty. Prostě úžasný! Příběh je prostý, ale takový by měl být, hlavní je tu tanec. Naprosto oceňuji, že se tu tančí daleko více a častěji než v jakémkoli jiném tanečním filmu. Po celou dobu jsem si říkala jen jediné: BOMBA, BOMBA, BOMBA! Taneční film nemá být složitý, má být taneční a to na plné pecky. Tohle se zdařilo neskutečně, vystoupení neměla sebemenší chybu, každé bylo tak dobré jako by bylo závěrečné. Navíc hlavní dvojice byla velmi koukatelná a to je v takovýchto filmech třeba, podle mě. A na závěr, když jsem zahlédla i Moose a další herce z předchozích dílů? Tak to byl další skvělý krok, opět o laťku výše. Klobouk dolů, nečekala jsem, že úroveň tanečních filmů tak prudce stoupne. BRAVO.

Legendární parta (2012)

Viděno v italském dabingu, ale i tak to celkem ušlo. Je to celkem originálně zpracovaný neoriginální námět. Rozhodně neurazí a mladší diváky velmi potěší. Jen mi to přijde spíše jako jeden z těch animáků, co je vážně jen pro děti a pro dospělé už tolik ne.