Kostlivec (2023)

K filmu asi jen to, ze jsem ho videl pred 2 mesicema poprve a nevzpomnel jsem si ani na jedinou scenu, divny, ted po druhe mi film prisel prece jenom dobry. Neni atmosfericky, reziser tu vsazi na lekacky, ktere kupodivu funguji. Nic noveho pod sluncem,ale mozna se jeste nekdy rad mrknu.

Klub rváčů (1999)

Slavna dvojka Pitt vs Norton spolu v celme povedem akcnim filmu. Film je celkem koukatelny,ale je to prave ten typ filmu (velmi typicke od Finchera) ke kteremu mam problem se jeste nekdy dobrovolne vratit. Kdyby film bezel jako filmove pozadi prave na nekterem z programu, tak budiz. Ale znovu si ho porizovat opravdu ne.

Zabiják (2023)

Moje oblibena dvojka, teda dvojka v pripade Finchera se jedna jen o Alien 3, ktery mi prirostl k srdci, ale Michael Fassbender herec, kteryho mam velmi rad. Zde jsem od obou utrpel ale totalni filmove K.O. co to do prdele melo byt? Trapne filozofovani ktere provazi divaka celou stopaz me neuveritelne sralo. Film nicim,ale opravdu nicim nevybocuje od podobnych a v 90% o mnohem lepsich filmovych zanru. Opravdova tragedie. Jedna hvezda za Michaela.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Tenhle film staci opravdu videt jenom jednou, zas takova hitparada to opravdu neni a je pravda, ze uz asi tyden po shlednuti jsem si jen matne vzpominal na pasaze z filmu. Nezaujme,ale na druhou stranu zase neurazi.

Pět nocí u Freddyho (2023)

Uz jen kdyz jsem si precetl jmeno reziserky Emma Tammi, neco mi reklo, ze tady to nejak smrdi pruserem a film nebude zadna hitparada. Zase sem se ale nechal nachytat na doporuceni. Mozna bych to i snesl lip nejit na to do kina. No horor videl film mozna tak nejak vzdalene ze sikanzenu. Nejak mi unikla pointa s policajtkou, teda krom toho (spoiler) ze byla dcerou toho hlavniho idiota. Proc ho ty figury nezlikvidovali driv? Proc se do deje musel motat uneseny bratr hlavniho manika? Navic teda toho herce uplne nezboznuju. Jeho vyraz dokonale popsal uz Verbal ve svym komentari, takze mne nezbyvat nez souhlasit.

Vymítač ďábla: Znamení víry (2023) odpad!

Tak takhle damy a panove vypada plivnuti do ksichtu Williamu Friedkinovi a fanoskoum originalu. At se mi nechce tenhle nechutny hnus nazyvat pokracovanim. Co to melo do prdele bejt? Tohle nemelo nikdy vzniknout. Kdysi davno jsem si i rikal, ze natocit rozumne, podobne, stejne hororove pokracovani by se mi libilo, ale tahle fraska nema s hororem, puvodnim filmem a ani s trochou napeti nic spolecnyho. Plivu na Davida Gordona Greena. Tohle si Friedkin nezaslouzil. Zvracim jak posedla Regan v originalu.

Freddy versus Jason (2003)

Na Freddym a Jasonovi jsem vyrustal. Tenhle galimatias je zneucteni obou ikon. Zakomponovani trapneho humoru mluvi za vse. Zde se nedalo z obou puvodnich kultu vyzdimat naprosto nic. Zbytecny a nudny film a navic pro fanouska Nocni Mury a Patku 13 naproste utrpeni.

Číslo 5 žije (1986)

Ve sve dobe uzasne becko. Pamatuju si jak se film shanel na VHS, byly to uzasne casy, kdy se par skvelych kousku dostalo pres zeleznou oponu s rychlodabingem i k nam. Dneska uz bych asi nemel na film nervy, proto si necham ty krasne vzpominky a nebudu zbytecne prudit.

Zámotek 2: Návrat (1988)

No i pres otevreny konec jsem rad, ze nikoho nenapadlo natocit trojku, ono by to asi ani dost dobre neslo, kdyz jim do 2 let od konce druheho dilu pomrela polovina castingu a hercu. Nicmene, Zamotek 2 krome opravdu prisernych a jeste horsich efektu nez v jednicce neprinese nic noveho. Opravdu jednoduchy a hloupy scenar vytazenej z paty jak ten nejzelenejsi henar. Mahoni mi zde nejak moc nesedi,asi proto ze ho mam uz dozivotne spojenyho s Policejni akademii. Bida bida...

Zámotek (1985)

Pamatuju si, kdyz jsem film videl poprve asi v roce 1993, tenkrat se mi snad i docela libil. Dnes po tolika letech, no popravde sem se musel smat jak je film stupidni. Parta nesympatickych duchodcu, ktery po koupeli v zazracnem bazenu dostavaji jeden za druhym chut na sex s 90 ti letyma babama, jenom ta predstava ve me evokovala si k televizi prinyst kybl kam hodim tyc. Mahoni s tema jeho uplyma sortkama, to byla take opravdu "skvela" podivana. A to ze tu nekteri vyzdvihuji na tu dobu opravdu skvele triky? Prosim vas, podivejte se na mnohem starsi filmy, Vetrelec, Vec, apod, a pak tu piste neco o vybornych tricich.