Fighter (2010)

Marka a Balea bych si v těchto rolích asi nikdy nepředstavil. Ale oni ukázali, že jsou páni herci a umí zahrát cokoli. Hlavně Bale, který mě opravdu překvapil. Jinak pěkně udělaný zápasy a příběh taky ušel. Čtvrtou hvězdu za hudbu.

Temný rytíř povstal (2012)

Nolana mám rád. Jeho filmy pokaždé nahlodávají lidskou mysl a nutí diváka přemýšlet. To stejný se děje u jeho Batmanovské trilogie. Pokud bych měl ale říct, který z dílů Batmana je lepší, musím konstatovat, že každý má něco do sebe a absolutně se mé hodnocení nemůže lišit od ostatních filmů. Velice vhodně volené množství vtipných scén se snažilo odlehčit těžkou a zlou dobu která se na Gotham snesla. Bane byl skvělou volbou hlavního záporáka a odkaz na nejznámější batmanovský komix s Banem byl jasný (pozor spoiler!!! - Bane The Man who Broke the Bat). Tom Hardy se s touto rolí popral skvěle. Anne Hathaway alias Catwoman bych nominoval na oscara. To, jak roli zahrála bylo neuvěřitelné. A nakonec Batman. Ten, jak můžeme vidět si už odnesl spoustu "šrámů" a jeho dlouhodobé vyhnanství mu taky zrovna nepřidalo. Bale ovšem dokonale podal vše, čím si Batman procházel. Ostatně jako v předešlých filmech. Závěr už snad lépe vymyslet nešel a perfektně uzavírá celý příběh Batmana. Za mě 5* a na konci filmu potlesk spolu s ostatními, kteří si tu premiéru užili stejně jako já.

Amazing Spider-Man (2012)

Restart relativně nového filmu? A proč vlastně ne. Natočit film zase z trochu jiného úhlu, nebyl zas tak špatným nápadem a pokročení filmových efektů se také projevilo. I když tento film má celkem daleko do hitu komiksových adaptací letoška (konkurence poměrně jasná - Avengers, TDK rises). Mé hodnocení, jako velkého obdivovatele Spider-Manských komixů je víc než kladné. Od sympatického Petera až po doktora Connorse jsem spokojen. Původní Raimiho trilogie je vynikající, ale i zde doufám a těším se na pokračování.

Kronika (2012)

Jsem mile překvapen. I když film natáčený ruční kamerou bych čekal v lepší efektové kvalitě, i prkeně se tvářící souboj na konci filmu nebyl úplně marnej. Herci splnili svým naivním hraním přesně daný účel a a standard sci-fi filmů ruční kamerou se poměrně podařilo udržet. Nic méně, laťku danou dost vysoko filmem "Monstrum" stejně nepřekročil.

Vrahouni (2010)

Po druhé projekci se mi to zdálo pohodovější. Nicméně, tak pitomej závěr filmu jsem ještě neviděl...

Už jsme doma? (2007)

Pokračování zhovadilosti se vydařilo o něco lépe. ovšem naprosto splnilo mé očekávání.....

Už jsme tam? (2005)

Úžasná zhovadilost. Americký humor, ve kterém se jednomu děje neskutečně brutálním způsobem něco zlého, mi není zas tak sympatický. Ovšem jedna nebo dvě lehce úsměvné chvilky tam byly. 1* a dost

Superman vs. Elita (2012)

Mám z toho lehce smíšené pocity. Nebylo to špatné. Nářez kam se člověk podíval, ale něco mi tu chybělo.

Star Wars: Padawanská hrozba (2011) (TV film)

Nejlepší z řady LEGO filmů ze světa star wars. Vtipné vsuvky pomocí nezvaného Darth Vadera mě vážně pobavily.

Prometheus (2012)

Jsem trochu na rozpacích. Je to perfektní film, o tom není pochyb. Scénář, kamera, efekty, obsazení skvost. Fassbender předvedl naprosté umění jeho herectví. Ale. Nevím co tím Ridley myslel po stránce návaznosti na Vetřelce. Je to jako by úplně vypustil Alien vs Predátor a přitom si sám sobě nedokázal navázat na prvního Vetřelce. Příběhově jsem velice spokojen. Stejně jako ze scenérií či hudby. Ale ta návaznost. Nicméně je to film, nad kterým jsem nejméně 3 hodiny po shlédnutí přemýšlel, a tak si říkám jestli to ten rejža neudělal schválně. 4* za velice slušně podaný příběh Vetřelčí ráže.