Cutlass (2007)

Na krátkometrážní film je to dobré obsazení. Na krátkometrážní film to má hezký děj a je i dobře zpracovaný. Takže popravdě si to 4* zaslouží.

Mluv (2004)

Přesně zde vidím důvody, proč rodiče nechtějí pouštět dětí na párty. Film Mluv mi přišel velice procítěný a emotivně zasahující náhled do sužujícího života mladé Melindy. Čím dál uzavřenější a sklíčenější postava byla skvěle ztvárněna mladou Kristen Stewartovou. Postavy tohoto ražení, se přesně hodí do jejího repertoáru a jinou herečku bych si v této roli ani nedovedl představit. Děj je zajímavý svým pozvolným odhalováním a trochu předvídatelnou strukturou. Nicméně to nekazí dobrý dojem.

The Cake Eaters (2007)

Krása není jen dokonalost, a tento film to vystihuje úplně přesně. Romantické drama o lásce, nevěře a starých ranách života. Smekám před režií, scénáristy a obsazením.

Svět podle Mallory (2010)

Tak je vidět že si Kristen umí i zařvat. Co se role týče, lepší sem pro ni neviděl. Co se filmu týče, viděl jsem i lepší, ale i tak se řadí do předních příček k těm povedeným. Sledovat Gandolfiniho, jak se snaží převychovat šlapku, která o to dvakrát nestojí bylo zajímavé. Člověka až zamrzí, že se mu ve finále nepovedlo vše o co se zřejmě snažil. Někomu se prostě pomoct nedá.

Zathura: Vesmírné dobrodružství (2005)

Co se tohoto počinu týče, jsem velice skeptický. Vyrostl jsem na filmu Jumanji a tato lehce přeplácaná kopie mi moc neseděla. Pro děti pěkná pohádka a dobrodružné fantasy. Pro starší obecenstvo nuda a nuda. Možná že kdyby se film z 85% neodehrával ve tmě a sem tam bylo něco vidět, bylo by hodnocení lepší.

Cold Creek Manor (2003)

Když jsem to viděl v roce 2003 nemohl sem spát. Ale když jsem se na to díval teď, zjistil sem, že za to nemohl děj samotný, ale celá atmosféra filmu spojená s dramatickou hudbou a ponurým dějem. Co ale dodat. Tuctové drama s trochou hororového nádechu. Nostalgické 3* pro skvěle zahraného magora Stephenem Dorffem.

Twilight sága: Zatmění (2010)

Jsem zarytý uctívač prvních dílů jakýchkoli filmů a Twilight sága tomu není výjimkou. Ovšem co mi scházelo v prvním díle v druhém je a zase naopak. V tomhle díle je to celkem dobře pojato ze strany efektů a krásy outdooru. Bohužel děj mi přišel až příliš natahovaný a to, co se tam stalo se podle mě dalo přidat ke dvojce. Nicméně i přesto si sága jako celek získává mé sympatie a uvažuji o čtení knižních předloh. Ze všech stran slyším, že film je oproti knize děs, a tato tématika není až tak marná a k zahození kvůli nepovedenému ztvárnění.

Pohřben zaživa (2010)

Tohle se povedlo. Ryan ukázal že uměním hrát je vážně obdařen a v této "one man show" předvádí, jak moc. Ano, s kyslíkem se trochu přepočítali, ale je to jen malá chybička v parádní podívané. Pokud se vžijete do hlavní postavy, vážně vámi začne pulzovat beznaděj, úzkost či naděje a zklamání. Vřele doporučuji každému kdo chce vidět drama s velkou dávkou napětí.

Pán prstenů (1978)

Místy směšné, místy nudné, místy jakž takž. Ačkoli jsem někde četl, že jsou některé pasáže této verze pána prstenů podobnější knize než film od Petera Jacksona, radši si nadále budu pouštět už jen jeho verzi. V roce 78 to mohl být hit. Dnes už je to jen vykopávka. Divně roztřesené postavy jako je Gandalf nebo Temní jezdci se mi moc nelíbili. Skřeti a rohanští jezdci taky nic moc. Kdyby celý film udělali animovaný, udělali by mnohem líp. Z úcty k dílu 3*. Za zpracování nic...

Šéfové na zabití (2011)

Tenhle výtvor nejde brát vážně. Ale já jsem se už dlouho takhle nenasmál. Setha Gordona neznám, nic méně mu to vyšlo. Hloupé narážky a vtípky se po celý film různě mixovaly, aby nakonec vzniklo něco, co se výkonem celé trojice (Bateman, Day, Sudeikis) pomalu blíží ke komedii roku. Ale to je věc osobního názoru. Za mě 4* a slzy smíchu v očích.