• Pohádka

...a zase ta Lucie! (1983)

V dětství to byly moje nejoblíbenější filmy, mohla jsem se plně ztotožnit s dívenkou Lucií a jejími dobrodružstvími. A taky jsem byla okouzlená všemi těmi věcmi např. nálepky, aktovky - jaké u nás nebyly k vidění. A samozřejmě Formeláky:-) Nejraději mám to bruslení v obýváku a kouzelnou dvojici Danielu Kolářovou a Jaromíra Hanzlíka.

Lucie, postrach ulice (1983)

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Po dlouhé době se mi poštěstilo vidět film, který mě nadchnul. Slyšela jsem o něm hodně a tak jsem měla vysoké očekávání a naplnilo se. Strašně mě to bavilo.Oceňuji silné téma, výborný scénář, herecké výkony, hudbu a komplet celý film. Je drsný, surový bez kudrlinek a přes to vše mě naladil pozitivně, což oceňuji nejvíc. Super filmový zážitek, ráda si vychutnám ještě jednou.

Kráva (1993)

Krásný syrový (drsně poetický) film o lidské houževnatosti a chuti žít. Herecký koncert Radka Holuba a Aleny Mihulové, hrají tak jakoby ani nehráli. Atmosféru dokresluje příroda. Viděla jsem 2x a pokud bude příležitost, určitě si nenechám ujít tento filmový zážitek.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Ze začátku hodně zajímavé, sympatičtí herci, napínavý, strhující příběh, který bohužel včas neskončil. A to je největší problém tohoto seriálu.

Covington Cross (1992) (seriál)

Seriál jsem si oblíbila ve 13 letech, ideální téma pro tuhle věkovou skupinu. Nabízí romantiku, středověk, napětí, lásku, vztahy i poučení, možná i něco málo z historie. Hlavně je tam velká porce nadhledu a legrace a vše nakonec dobře dopadne. Taková krásná pohádka pro větší děti. Děj má spád a každá epizoda je dobře vypointovaná. Seriálu určitě prospělo, že zůstal u jedné řady a pár dílů a že se tvůrci nesnažili ho natahovat donekonečna. Když jsem měla možnost vidět znovu, vždy jsem ji využila. Ta úžasná atmosféra působí i po letech na dospělé, co mají rádi pohádky.

S čerty nejsou žerty (1984)

Nádherná výprava, krásná hudba, výborné herecké výkony. Veselá, vtipná a svižná podívaná s dobrým koncem, jak to má být ve správné pohádce. Vždy se na ni ráda podívám.

Kameňák (2003)

Film se mi líbil, opravdu mě rozesmál. Je to dobrý nápad a obtížný úkol natočit film z poskládaných vtipů, aby měl nějaký příběh a myslím, že panu režiséru Troškovi se to povedlo. Oceňuji i herecké výkony a to, že si tento film nehraje na nic co není. Má zkrátka pobavit a to se mu, alespoň v mém případě podařilo.

Leon (1994)

Akční thriller o lásce k dítěti a ke květině aneb jak se pod tvrdou slupkou skrývá měkké jádro. Film je postaven na kontrastu akce (bitky, krev) a citů (květina, plyšák, holčička) je to uděláno šikovně a výborně zahrané, proto je tak působivý a zaujal i mě, přesto že nevyhledávám akční filmy. Silně si to pohrálo s mojí emoční stránkou, ani po 15. letech od 1. zhlédnutí film nevyčichl, pořád to tam všechno je.

Nebeské dny (1978)

Na film jsem se těšila, ale trochu mě zklamal. Obrazově se mi moc líbil - vlnící se pole, zrychlené záběry klíčícího zrna. Příběh uvěřitelný, smutný, tragický, zanechá v člověku pár otázek. Ale srdce se mi nijak nedotkl. Tudíž na něj brzy zapomenu.