Californication (2007) (seriál)

Tento seriál mě nevím proč náramně přitahuje, možná protože Duchovny ztvárnil roli Hanka Moodyho tak přesvědčivě jak by to dokázalo jen málo lidí, možná pro úvodní píseň, možná protože je tento seriál vrcholem ironie a vtipnosti a taky kvůli tomu jak je chvílemi tak neumělý a pravdivý že se mu musíte poddat . Pilot je taková dvaceti minutová definice toho co od Californication můžete čekat, tím nechci říkat že by byl seriál pořád stejný a neoriginální, chci tím říct že seriál není pro každého . V podstatě by ho někdo mohl považovat za "nudnější" Dva a půl chlapa, ale tak to rozhodně není . Jak jsem už zmiňoval není to bezduchý komický pohled do života movitého děvkaře, je to příběh z velmi charakterními postavami, který se jen tak neoukouká a každý si ho musí zažít sám - 93%.

Sociální síť (2010)

Pro mě je The Social network pojat až moc dokumentárně a chybí mi v něm hlubší význam a potřebovalo by to pozoruhodnější příběh, je mi jasné že už tenhle je neuvěřitelný ale chybějí mi zde hlubší a více popsané vztahy mezi hlavními aktéry . Z druhé strany je tento "dokument" proveden mistrovsky a David Fincher to taky jinak neumí - 80 %.

Svět podle Prota (2001)

Musím sem napsat, že když se podíváte na tento film, na všechno se budete dívat z jiného úhlu a všemu budete (ačkoli svém) přikládat váhu . Kevin Spacey roli Prota zahrál tak jako by byl z jiné planety :-) . Jinak tak Sci Fiózní hudba se jen tak nevidí a Jeff Bridges má na tom všem taky velké zásluhy - 93 %.

Lepší už to nebude (1997)

Já nějak nevím, mně to přišlo moc ukecaný a tanahovaný, pořád to spělo k hodně očekávenýmu cíli a nakonec to k němu taky dospělo, ale přece jenom Jack je Jack ten ví jak se to má dělat a právě on a Helen Hunt tomu dali to co to potřebovalo. Jinek dost solidní film, který mi nějak zvlášť neutkví v paměti - 70%.

Klub rváčů (1999)

Geniální dílo, jak spisovatelovo, tak režisérovo . Film nám ukazuje jak málo stačí, aby jste byli utopeni v míse potřeby být opravdu živý . Žádná zbytečná jména, data, obsažnost vedlejších postav nebo zabývání se realitou - jen čirý (ne)rozum, zmatek, chtíč, zapálenost do určité věci a následné vymykání něčeho čemu jste absolutně věřili z pod kontroly - 95%. P.S. IKEA mě vždycky srala .

Americká krása (1999)

Film, který zanechává odkaz v každém kdo mu věnuje dvě hodiny života, mnozí si to v době sledování neuvědomí, ale je to tak - 94%.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Ono je to tak, já si prostě nemůžu představit filmový svět bez tohoto skvostu a vždy když někde zaslechnu klasickou hudbu, nevím proč, ale vzpomenu si právě na tento snímek,Je to zfilmovaný šperk, opakovaně jsem si pouštěl závěrečnou scénu z útěkem, která mě neomrzí... nikoho neomrzí - 95%.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Podobné jako u HIMYM s postupem času seriál slábne a ztrácí na originálnosti a vytváření stejné sestavy hlavních hrdinů v ženském podání je někdy až moc otravná, ale přece jen je to zábavný seriál, který u mě nedosahuje sice takových rozměrů jako, již zmíněmé How I Met Your Mother - 80% .

Doba ledová (2002)

Už jen díky veverce vám Doba ledová utkví v paměti na tolik, že při vyslovení pojmu "animovaný film" vám naskočí právě tahle pohádka - 85 % .

Forrest Gump (1994)

Tento film si nejde neoblíbit, má vše co má film jeho rozměrů mít : poutavý příběh, nečekané zvraty, (které nejsou zase tak nečekané, aby někomu nebyly proti srsti), sympatické postavy, krásný soundtrack , Toma Hankse :-) a to vše je zabalené do něčeho tak přitažlivého, že jen pár lidí dokáže dát méňe než 5 hvězdiček a já mezi ně nepatřím - 95%.