• Pohádka

Život je krásný (1997)

Guido Orefice - Otec, kterého by si každý přál. Krásný film a originální pojetí filmu z válečných dob. Líbilo se mi, že konec nebyl ani šťastný ani smutný. Divák si vlastně tak nějak může vybrat jestli je špatný nebo dobrý. Roberto Benigni si právem zaslouží pochvalu.

Návrat idiota (1999)

V skutku perfektní obsazení! Hercům role padli na míru.

Lakomec (1980)

Louis de Funès v roli lakomce. Už si nedokážu představit, že by ho někdo zahrál líp.

Zelená míle (1999)

Dojemný film o nespravedlivém životě s výborným obsazením.

Zbohatni nebo chcípni (2005)

Dokud jsem nezjistila co si Curtis Jackson prožil, než se dostal na vrchol, brala jsem ho jen jako dalšího/dobrého rapera. Fascinuje mě jeho život a tento film ho v celku dobře znázornil.

500 dní se Summer (2009)

"Neotřelá romantická komedie o ženě, která nevěří v pravou lásku a muži, který se do ní bezhlavě zamiluje." To mluví asi za vše. Originální nápad a vhodné obsazení.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Dva pohledy na jedno přátelství. Film občas připomíná čtení knihy, než sledování filmu. Díky takto zvolenému natáčení se potvrzuje pravidlo, že ne vždy je všechno tak, jak vypadá. Neohraný děj.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Nejlepší animovaný seriál! Asi jsem ještě neviděla díl u kterého bych se nezasmála, nebo by se mi ani trochu nelíbil.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Seriál, který dokonale a s vtipem vystihuje vesnický fotbal.