Poslední prázdniny (2006)

Jasně, je tam dost nelogičností, ale já ten film prostě miluju. Velmi sympatická Queen Latifah v titulní roli filmu z prostředí krásných Karlových Varů. Příjemná atmosféra čiší z každého okamžiku. Moc se mi líbí hlavní dějová linka, kdy Georgia zjistí, že umírá a začne si život konečně užívat. Krásná komedie k zamyšlení. 85%

Vendeta (2011)

Cože? Tak vysoké hodnocení? Většinou se českých filmů zastávám a obecně jim dávám přednost, ale Vendeta je úplně mimo. Otřesná režie, podivný scénář a dialogy a špatná postprodukce. Dokonce i můj oblíbenec Vetchý, byl vinou režie nějaký divný. Kamera byla zbytečně tmavá, ale jinak dobrá. Špatný film. 30%

Slečna Guru (2006) (TV film)

Lehce nadprůměrná televizní komedie se spoustou drobných, ale povedených vtípků. Jen to trochu kazí zbytečně přepálené herectví některých zúčastněných. Ale jinak se jedná o příjemný film, který neurazí. 65%

Deník Dity P. (2013) (pořad)

Excelentní kamera a celkově zajímavý pořad, jenže to dost kazí otřesná mluva Dity P. Docela škoda, protože kdyby to uváděla nějaká sympatická paní, mohlo by to být o třídu výš. 60%

Sanitka 2 (2013) (seriál)

V první řadě si je třeba uvědomit, že původní Sanitka byla jen průměr. Sanitka 2 je překvapivě dobrá, dokonce dost dobrá. Jen mi vadí, že Hubač mladší se až příliš inspiroval tou původní. Scéna s nosítky, romové, Bartošku nahradil proutník Dlouhý včetně otravného odříkávání citátů atd. Taky bych zrušil postavu Lábuse a hlavně Srstky, kteří celý seriál hodně shazují. Ale jinak dobré. Záchrana novorozence ve čtvrtém dílu byla teda hodně emotivní. Uff... Super vtipná scéna v helikoptéře v pátém dílu. Mimochodem, některé zdejší komentáře jsou opravdu neuvěřitelné. Chtělo by to alespoň trochu objektivity a nadhledu. Šmahem něco odsoudit a dát tomu odpad umí každý blbec. Sanitka 2 není dokonalá, ale minimálně tři hvězdičky si určitě zaslouží. 70%

Film o filmu: Líbánky (2013) (TV film)

Film o filmu se hodnotí docela špatně, protože se jedná o specifický žánr, ale tento byl pro mě zajímavý. Ale spíš to bylo dáno tím, že se jednalo o film Líbánky. 85%

Kráva (1993)

Velmi zajímavý film, plný drsného života hlavních hrdinů. Kachyňa umí. Dost se tomu podobají Želary. 75%

Zlaté dno (1942)

Krásný film, který se pro mě osobně rozjíždí až v momentě, kdy Vlasta Burian poprvé vstoupí do papírnictví Zity Kabátové. Potom začíná být příběh o dost zajímavější než první půlka. Trochu moralitka, ale příjemná, s možná trochu přehnaným happyendem. Ale vždycky se na Zlaté dno rád kouknu. 80%

Záhadné zmizení (1993)

První půlka napínavá a zajímavá, potom se z toho stává klasický americký film. 55%

Probudím se včera (2012)

Až na pár scén, Mádlovu držku a všudypřítomnou reklamu je to povedený film. (Chválím originální nápad s Krejčířem a facebookem :D) Spousta dalších věcí by se tomuto filmu dala vytknout, ale veskrze je to nadprůměrný film. 70%