Sex ve městě (1998) (seriál)

Je zvláštní, že tento na první pohled velmi povrchní seriál, je ve skutečnosti dost hluboký. To ale pozná pouze ten, kdo se dívá pozorně, vidí souvislosti a seriál vnímá jako celek. 85%

Roznese tě na kopytech (2013) (TV film)

Pár vtipných scén, ale jinak blbůstka. Hlavně rajtování žen v nemocnici na Šteindlerovi bylo dost přitažené za vlasy. 45%

Tchyně a uzený (2011) (TV film)

Nemůžu za to, ale v tomto filmu se zrovna sešli všichni herci, které nemám rád. Trnavský, Nováková, Švormová a Čvančarová. Pro mě hodně nesympatická čtvěřice, takže si mě tento film nezískal, i když jsem mu dal šanci. 30%

Sebemilenec (2013) (TV film)

Vděčné téma, které ale nebylo úplně dobře zpracováno. Zbytečně dlouhá stopáž a proměna Stašové mi nepřišla moc lineární. Jinak hrála jako o život. Dokážu si představit, že se z daného tématu dá vyždímat daleko více! Tohle nebylo v žádném případě psychologické drama, protože tomu chyběla především tíživá atmosféra. Pár povedených scén se v tomto filmu objevilo, ale jinak se jedná pouze o průměrný film. 60%

Nuda v Brně (2003)

Musím dát pět hvězdiček. Nechápu, že jsem Nudu v Brně viděl až teď, po deseti letech. Je to rozhodně film, který si svou pozornost zaslouží. Líbí se mi komorní pojetí, výborné hlášky a herecké výkony, černobílé provedení i děj v průběhu jedné noci. Určitě se na tento film rád zase někdy podívám. 85%

Normal (2009)

Hodně odvážný art. Chápu, že drtivá většina českých diváků tohle neskousne, o to víc sí vážím odvahy tvůrců. Chválím krátkou stopáž, protože u takového žánru člověk asi neyvdrží sedět příliš dlouho. Viděl jsem dvakrát a jsem spokojený. Řadu věcí bych tomu mohl vytknout, ale už jen za tu extrémní odlišnost od ostatních českých filmů si Normal zaslouží velkou poklonu. 85%

Otčím (2009)

Kdo tady určuje ty žánry? Mysteriózní. Horor. To snad ne! Otčím je jen obyčejný americký thriller. 60%

Past (1999)

Chvílemi jsem nevěděl kdo je s kým, ale celkově je to povedený film. 75%

Prokletí domu Hajnů (1988)

Líbila se mi jen ta hlavní myšlenka. Hlavní hrdina se zbavil blázna Cyrila, ale zešílela mu manželka a když se zbavil i jí, zešílel mu i jeho vlastní syn. Jinak je tento film opravdu nepovedený, od hereckých výkonů, přes režii, experimentální kameru a nepovedenou hudbu (která se snažila být hororová, ale vůbec nepasovala k tomu co se dělo na obrazovce), až po dlouhou stopáž a nelogičnost chování postav. Snaha o žánrový art, který vyzněl hodně přepáleně. 25%

České století (2013) (seriál)

Zbytečně promarněná šance. Obrovský potenciál, který nebyl využit. Tak nějak vnímám České století. I historická fakta se dají prezentovat poutavým způsobem, ale tvůrci bohužel zvolili extrémně nudné podání! Nemá to vůbec žádný spád. Prostě kamera zabírá herce, kteří odříkávají obrovské množství textu a většinou velmi strohým způsobem. Ano, mám rád spíše filmy založené na dialozích, ale co je moc, to je moc. 55%