Lidé aljašské divočiny (2014) (pořad)

Ve zcela nedávné době, kdy jsem byla uvězněna na 20 dní mezi čtyři stěny s nálepkou pozitivně nalazené, (což jsem ostatně vždy, když se nemusím rozčilovat) tak jsem přejela snad všechny seriály společnosti Discovery včetně aljašských křováků. Ti jsou jinak vysíláni v dobu pouze pro ranní nevstávače do práce. Zprvu jsem se takové cypovinky obávala, ale nakonec jsem na to se zájmem a se zvědavostí koukala dál. Jako pokud to nevadí úřadům, že děcka od malička žila ve vlčí smečce, zuby mají jak ementál, předpokládám, že do školy nikdo z nich taky nechodil, tak ať si žijí, jak chtějí. Většina z nich je už dospělých a věřím, že jsou na sebe navzájem tak zvyklí a každý o každém ví, co zvládne a dokáže, že si sami vystačí. Přesto jsem se nikdy nevyhnula myšlenkám, jak to budou dělat, až to budou chtít dělat. Jediný, kdo to v této smečce může legálně dělat, jsou jejich rodiče. Pochybuji, že se najde stejně praštěná holka, co by to s některým z nich vydržela a zvlášť v chatrči splácané z hlíny, utěsněné igelitem, a hned za tím tenkým igelitem místo okna medvěd Grizzly. Takový svět sám pro sebe, občas (často) se chovají jako zvířátka, ale je to jejich věc.

Zeměmoří (2004) (TV film)

Knižní předlohou nepolíbená dávám této pohádce průměrné ohodnocení. Námět se mi líbil a pokud by došlo i na kvalitnější zpracování a lepší scénář, určitě by to bylo velmi ku prospěchu. Celkově plytké ... nic moc ... spíš nic než moc ...

Black Panther (2018)

Měla jsem opravdu velké problémy tohle dodívat do konce. Ne-sku-teč-ná blbost! ... Mé utrpení umocňoval i hodně hodně hodně amatérský dabing a já jinak s dabingem problémy nemívám. Jsem docela pyšná na naše české dabéry, ale tohle bylo čiré diletantství! Skrz slzavý závoj jsem spolu se zástavou dechu doslova padla pod konferenční stolek, když jsem viděla, jak čilý dokáže být někdo, kdo má nezničitelný superoštěp zapíchnutý hluboko v hrudi! Samozřejmě, že jsem v tom viděla i světlé momenty jako miláška Gluma, létajícího kamikadze Bilbo Pytlíka nebo pro ucho velepříjemné africké rytmy. Škoda toho námětu ... takový propadák, ach jo.

Blade Runner 2049 (2017)

Obrovskou službu tomuhle filmu udělala hudba. Nebýt jí, nebyla by ta neutěšenost, temnota a deprese budoucnosti lidstva ještě víc neutěšenější, temnější a depresivnější. I když jsem občas vnímala prázdnotu dějové linky, vydržela jsem v očekávání věcí příštích až do konce a mám chuť dát plný počet hvězd, proč ne!

NON-STOP (2014)

V nízkonákladovkách asi žádní šerifové nesedí, že? Tak to asi budu muset spoléhat na dostatečnou předletovou kontrolu všech pasažérů! Začátek tajemný, napínavý, pak jen akce, lámání nosů, ječení "my umřeme, my umřeme". Chyběl mi tam typický závěr veskrze všech amerických akčňáků - potlesk postupně nabírající na síle a radostné tváře všech zúčastněných.

Cizinec ve vlaku (2018)

Liam se pro tyhle role narodil, akorát už mám o něj strach. Má svůj věk, připadá mi takový křehký nato, aby přežil mlácení, lámání, rány do hlavy nebo střílení. Přestože jsou tyhle náměty jak přes kopírák jeho jiných rolí, pokaždé se na něj těším. Film má spád, rychlost, akci od skoro začátku do téměř konce.

Shazam! (2019)

No to byla blbost! Říkala jsem si, že se na hodnocení vyspím, ale už pomalu nevím, o čem to bylo! Párkrát jsem se sice upřímně zasmála, takže aspoň něco, jinak ale bída. Dějově o ničem.

Captain Marvel (2019)

Fury je tady docela vtipný, kdežto v Avangers již působí jako tajná šedá eminence s pravítkem v zadku. No konečně nějaká superbaba se schopností zničit kohokoliv a cokoliv! O to víc mě překvapuje, že v Endgame se zase tak moc nepředvedla. Začátek filmu jsem dávala na třikrát, než jsem se jím prokousala. Chápu, že se děj začíná teprve rozjíždět, ale čistě subjektivně jsem z něj cítila až přílišnou nezáživnost. Pak to docela šlo. Zelené stvůřičky i Jude Law jako záporák na mě působili mile. Celkově akční a příjemné. 3,5*

Nic nás nerozdělí (2012)

Nic pro slabší žaludky, zvlášť když se zvrací krev a ještě něco dalšího "výživného", a hlavně, když jsem viděla tu nemocnici, tak jsem se málem pozvracela taky, haha. Netvrdím, že je to nějaký horor, ale docela zajímavě realisticky natočené drama, založené na skutečných osobách a skutečné události. Jinak jsem samozřejmě čekala, že se nakonec budou všichni hledat na jednom místě, budou se "jako naschvál" jenom těsně míjet po sobě v sekundových intervalech. Klasická snaha o vystupňování napětí 4,5*

Aliance (2016)

Od prvního do tohoto třetího dílu vnímám vše jako velmi příjemné, akční a přitažlivé scifíčko se zajímavými hereckými tvářemi. Fakt moc dobré!