Polární expres (2004)

Orel, který donese mláděti do hnízda jízdenku k sežrání? Na mně z tohoto filmu vánoční atmosféra moc nedýchala. Ačkoli jde o povedené morion capture, akční pojetí je přehnané.

Kominského metoda (2018) (seriál)

Stáří z pohledu dvou chlapáků.čůrající morseovku. Ironicko sarkastická pecka,která se umně kloubí s všedností dne.

Narcos: Mexiko (2018) (seriál)

Bohužel jde o "chudého příbuzného" předchozích sérií, které byly dynamičtější a napínavější. Obzvlášť první půle je natahovaná o scény, které nijak neposouvají děj ani jej nečiní zajímavějším.Druhá polovina je o něco zajímavější,nicméně závěrečný díl potvrdil to, co jsem si myslel od začátku...je to prostě "předskokan" před další sérií.

Matky na tahu o Vánocích (2017)

Více crazy,než jednička a se slušným "akcentem" na vztahy dcery a matek. Místy mně to dost bavilo.

Máš ji! (2018)

Slušný pokus převést na plátna kin řadu let trvající zábavu několika chlapců/chlapů, která trvá dodnes. Skloubení s parodií akčních scén filmu prospívá a pokud je i ve vás ten malý kluk, který si hrál na "babu",pak máte o zábavu postaráno.

Bohemian Rhapsody (2018)

Nostalgická vzpomínka na člověka /a kapelu/ u jehož hudební tvorby jsem "stál" (poprvé A Night At The Opera) mně dostala. Jen jsem velmi litoval, že chyběl epilog, který byl z lidského pohledu stejně významný jako vystoupení na Live Aid, což bylo napsání songu Show Must Go On Brianem Mayem.....3 týdny po jeho vydání Mercury umírá. Ale chápu tvůrčí rozhodnutí,koncert na Live Aid byl zřejmě tím nejlepším, který kdy kapela zažila. A to se podařilo "prodat",Singer odvádí skvělou práci a nezaváhá v podstatě v žádné scéně. Celý film je pak veden z režijní bravurou,kdy se vyplatilo vše vsadit na "Mr.Robota" , který utáhnul tu záři reflektoru, kterou na něj namířili. A i když je ve filmu více pozlátka,než ve skutečnosti, osudovost mu nechybí. Show Must Go On

Tvář vody (2017)

Tohle prolínání fantasy s lidským světem Toro umí. Vykreslení "Netvor vs Netvor" je precizní a asi nejvíce zajímavé (překvapivě je zde i dost krve). Ale love story trochu trpí,možná to chtělo "méně rusů" a více "vajíček".

Tiché místo (2018)

Napětí,lekací scény,zvuky...vše good. Ale ta story? Hned na úvod nechají rodiče toho nejmenšího cupitat hodně za nimi ...uf. Ještě, že se Krasinski za to nechal sežrat.