Kouzlo měsíčního svitu (2014)

Stejně jako Colin Firth (ač skvělý) není tím dokonalým neurotickým intelektuálem, jakým býval Woody Allen, ani Woody Allen není tím dokonalým režisérem, jakým býval Woody Allen. Kouzlo měsíčního svitu rozhodně neurazí ani příliš nenadchne a v kontextu Allenovy tvorby patří mezi slabší kousky, nepochybně. Ale co si budeme povídat, vzpomínáte, jaké skvělé filmy točil jen o pár let mladší Jiří Menzel? Myslím, že Woody stárne celkem důstojně. Zatím.

Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Emma Thompson, Colin Firth i Imelda Staunton patří mezi mé nejoblíbenější herce a film je překrásně barevný, tolik ke kladům. Jinak je tu ale na mě (a na dětský film) trochu moc křiváren a poněkud přehnaný osel. V souboji McPhee vs. Mary Poppins u mě jasně vítězí druhá jmenovaná, ať už ta filmová (skvělá Julie Andrews) nebo ta, kterou si při čtení knížky každé malé i velké dítě představí..

Zmizelá (2014)

Jeden z těch vzácných případů, kdy se mi film líbil víc než knižní předloha.. Zatímco v knížce máme všechny překombinované postupy protivně vysvětlené do nejmenšího detailu, takže cca od poloviny už působí jako parodie sama na sebe, ve filmu má divák alespoň trochu prostoru na to, aby si občas mohl něco sám domyslet (i když občas jsou to myšlenky typu "fakt v celý nemocnici neteče voda, aby tam člověka umyli?"), což je stejně sympatické jako celkový vizuál. Na samotném příběhu to ovšem nic nemění, takže klobouk dolů před zpracováním , ale palec tamtéž za výběr předlohy.

Annabelle (2014)

Annabelle mi doporučily dvě žákyně ve věku 10 a 13 let, takže v mém případě určitě nešlo o zklamání, naopak, mohlo to dopadnout o poznání hůře. Vizuálně se mi film dokonce líbil moc. Těžko ale můžu dát vyšší hodnocení hororu, u kterého se nemůžu bát, ať se snažím sebevíc, ale který zároveň nepřesahuje hranice žánru natolik, aby mohl být považován za něco jiného. Pro -náctileté ideální.

Single Man (2009)

Vizuálně je film nádherný, i hudba se moc povedla. Co se týče děje, leckomu může připadat rozvleklý až žádný, ale stačí mít tu správnou náladu.. a výsledkem je spokojenost. Julianne Moore je ve svém zoufalství fantastická.

Pí a jeho život (2012)

Prvních cca 10 minut (nepočítám do nich úvodní titulky) mě hodně bavilo, ale potom se příběh zlomil v dlouhé stejněnemášniclepšíhonaprácitaktovydrž, po kterém už mi nezbylo moc sil na konec, který by taky ušel. Hvězdička je tedy za začátek + celkem vtipný ostrov.

Stopy ve sněhu (1997)

První polovina mi přišla celkem slušná, i když v ní cosi z knižní předlohy pořád chybělo.. Po nalodění na Kronos už ale bylo jasné, že toho bude chybět víc a víc, až ze všeho, co mě na knize zaujalo, nezbyde vůbec nic. Samotný konec je pak parodií snad na všechno, co jsme od začátku viděli.

The Bead Game (1977)

Skvělý nápad, skvělé provedení, ale tím, že se dokola opakují stejné motivy, se to i na krátký film cca od poloviny dost táhne..