Přízračný svět (2001)

Ať už v Enid vidíte nepochopenou výjimečnou duši nebo sobeckou krávu, americké Sedmikrásky si užijete, ač to tak ze začátku vůbec nevypadá..

Peppermint frappé (1967)

Paní Geraldine mě kdysi okouzlila v Chaplinovi a budu ji milovat navždy. A s panem Vázquezem tvoří dokonalý pár. Že je jeho úchyl příliš veselý? Kdo někdy potkal nějakého psychopata, ví, že většinou to nebývají na první pohled vzteklí lidé s rozcuchanými vlasy, pěnou u huby a lopatou v ruce. Tenhle je tak sympatický, že mu člověk drží palce, aby mu to klaplo. A co. Čtyři a půl.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Úmysl dobrý, trochu ohrané téma, ale bez zbytečného sentimentu.. Ale neoslovilo mě to ani trochu. A poštěstilo se mi vidět cca 10 minut s českým dabingem, který hodnotím -8*.

Nadějné vyhlídky (1946)

Dívat se na film jako na věrnou adaptaci Dickensovy knihy, asi by mě čekalo velké zklamání, ale kamarád mi tohle zpracování doporučil jako pohádku ála Burton.. a dobře udělal. Nechme stranou fakt, že to není nejšťastnější označení pro něco, co vzniklo dávno před Burtonem. Pohádka to je a je mnohem pohádkovější než předloha. Nešťastně (možná..) zvolený herec v hlavní roli, přehnaně stylizované kostýmy (ty cylindry!) a účesy (pan Wemmick, óóó).. a slečna Havishamová (chci být jako ona!), to všechno můžeme a nemusíme brát tak úplně vážně. Stejně tak alternativní zakončení. Pro mě legrace od začátku až do konce. 4,5 *

Sedmikrásky (1966)

Říká se, že umění by mělo provokovat. Sedmikrásky ve své době jistě spoustu lidí provokovaly a dobře jim tak (oběma stranám). Kdyby mi někdo řekl, že je to opravdu skvělý a výjimečný film, ale ať mu prostě věřím a nedívám se na to, ušetřil by mi několik hodin života (druhý pokus, třetí pokus..) a můj závěr by byl stejný. Paní Chytilová to určitě natočila tak, jak chtěla, takže všechno, co se mi na filmu nelíbilo, považuji za záměr. Už ty dvě ale nikdy nechci slyšet.

Temné stíny (2012)

Když si dva cvoci jen tak hrajou, někdy se to i povede. Od Dark Shadows není dobré nic očekávat, musí se to vidět. Moc nerozumím komentářům, ve kterých si autoři stěžují na přeupírovaný filmový průmysl. Pokud člověk nechce, ani jednu z těch slátanin přece vidět nemusí.. A myšlenka na natočení Dark Shadows jistě přišla mnohem dřív než ty upíří ságy, nebo co to je. Jedna úžasná postava vedle druhé, jediný, kdo mě moc nebavil, byla Victoria. Ze začátku mi překvapivě moc nesedla ani Helenina doktorka, ale po chvíli si člověk zvykne a všechno je jak má být. Jen ten smrtjíslušivý konec si pan Burton mohl odpustit.

Zatímco spíš (2011)

Príma film o príma chlapíkovi a ještě prímovější holčičce. Nedoporučuji jedincům se sklonem k paranoie.

Michael Collins (1996)

Miluju drsnou irskou historii, Alana Rickmana i irskou hudbu. Nevadilo by mi, že si tu historii Neil Jordan trochu upravil, kdyby se vydal "divácky méně líbivým" směrem. Předojemným koncem to pak zazdil úplně. PS: Ne že by se mi nelíbilo, jak si Liam Neeson s titulní rolí pohrál, ale věkový rozdíl mezi ním a Michaelem Collinsem v dané době dost ruší..

Vyměřený čas (2011)

Oceňuji skvělý nápad, který ovšem sám o sobě vydrží cca na 30 minut. Dál už je všechno hodně černobílé a dá dost práce neuhodnout, jak to celé dopadne. Takže jak mi to zpočátku připadalo jako jedno z (pro mě) největších překvapení loňského roku, na konci už se mi líbila jenom kamera, malá Shyloh a Amandiny šaty.

Horor v Dunwichi (1970)

Pokud je tohle "jedna z nejvydařenějších adaptací Lovecraftova díla", do dalších se určitě pouštět nebudu. Úvodní znělka vypadá celkem nadějně, pak ale přijde nuda, která úspěšně vydrží až do konce. Kromě toho, že jako film to nestojí za nic, je tu i žánrový problém - máme zde označení horor.. a u hororu se chci bát. Při sledování Hororu v Dunwichi mne ovšem jímala hrůza pouze z toho, kolikrát ještě Dean Stockwell na někoho vrhne svůj tragický "uhrančivý" pohled..