Wrestling (2007)

Na můj vkus bohužel příliš těžkopádný humor a příliš laciné ozvláštnění zvoleného tabu příliš prosté a bezpáteřní story. (44. MFF KV - 3.7.08)

To je ona (2008)

Výstavbou zdařilé cvičení bez silnější známky empatie k postavám či divákovi, což režisérku nemilosrdně směřuje k reklamě, nikoliv k filmu. (44. MFF KV - 3.7.08)

Pod povrchem (2008)

Jako začátek celovečerního filmu by tahle dvacetiminutovka spolehlivě navnadila, sama o sobě má zajímavé charaktery s padnoucími herci a slušným základním schématem, ale pořád to celé působí jako pouhá expozice, v níž má k opravdovému běhu událostí, sblížení s postavami, katarzi atd. teprve dojít. (44. MFF KV - 3.7.08)

È finita la commedia (2006)

Příjemná konverzačka sem tam utrousí trefnou poznámku, ve výsledku však (dvojnásob v důsledku chabé pointy) nevypovídá vlastně vůbec o ničem. (44. MFF KV - 3.7.08)

Bába (2008)

Pověst ceněný snímek bohužel předchází, především v hereckých výkonech a celkové gradaci je ještě na čem pracovat. (44. MFF KV - 3.7.08)

Matka (2009)

Výborná obrazotvornost (delší záběry kamery v polocelcích či pečlivý střih v lecčems připomenou Kim Ki-Duka a Park Chan-wooka) a výteční herci jsou pouze předvoj. Tažná síla tkví v pro Bonga typickém promyšleném smíchání několika nesourodých žánrů, díky jejichž kombinaci film oplývá nejednou nečekanou odbočkou. Matka funguje jako mysteriózní thriller, komedie a dvojité sociální drama stejně tak dobře zvlášť jako pohromadě, škoda je jen lehce protáhlého závěru. (44. MFF KV - 3.7.08)

Stáhni mě do pekla (2009)

Raimi is back! Nikoliv v čisté žánrové formě, ale v plné síle a s tím nejlepším možným materiálem rozhodně. Audiovizuální hororová lahůdka Stáhni mě do pekla pracuje jako dobře promazaný strojek, Raimi nedává divákovi šanci vydechnout (a když ano, sledujeme nenápadné a v rámci žánru tak bolestně málo vídané rozpracování postav, jež nespadají do typických škatulek a jsou podepřeny adekvátními výkony v čele s roztomile vyděšenou Alison Lohman) a přitom nestačí zabřednout do stereotypu. Komické vsuvky jsou fajn, přesto by neškodilo se zaměřovat i na jiné části lidského těla ("nepříjemná pachuť či pochutina" v ústech není nevyčerpatelná), ten opravdový pocit zaručeného comebacku přichází až cca v polovině snímku a vlastně celé je to spíše jen vkusnou připomínkou klasických splatter hororů než jejich důstojným pokračováním. Což však Raimimu bohatě stačí na to, aby jej společně s do bahna zapadajícím žánrem duchařiny nakrátko oživil a připomněl tak, že je stále možné pojímat nesčetněkrát servírované "učebnicové" téma trochu odlišným způsobem a horor říznutý humornými prvky zvládne i po takřka 30 letech stále se stejně mladickým nadšením a vervou.

Hrdost a sláva (2008)

Začíná to jako nevšedně pojatá a neučesaně autentická krimi, v níž jsou jednotlivé zvraty a trumfy odkrývány v tom nejlepším zájmu diváckého překvapení a celkové gradace, pokračuje v tak trochu vyčerpaném duchu jako ještě stále solidní krimi a končí tím nejohranějším, nejpatetičtějším a nejnatáhlejším možným způsobem. Ve zkratce jde opět o další snímek, aspirující na víc než jen na "jednoho z řady", k bezkonkurenčnímu výkonu však sházel vyrovnanější scénář, jenž by měl dostatek nápadů, soudnosti a smysl pro realitu i v druhé půli. Herci předvádějí slušné výkony, Colin Farrell rovnou výborný. 7/10

Horizont události (1997)

Na Andersona nezvykle slibně rozvržený námět a ještě překvapivější hutná atmosféra někdy v polovině snímku vyklidili pole ve prospěch tupého béčka, jenž zahazuje ústřední téma všanc a předchozí pracně budované vztahy a psychologii postav staví na hlavu.

Dny teroru (1986)

Stará akční škola se vším, co k tomu patří - z té méně šťastné stránky je to do vzezření postav a dialogů zasahující naivita, kladnou představuje špinavé prostředí, nekompromisní příběhový vývoj a zatraceně tvrdou a nápaditou akci, v níž zdejší aktéři (Biao Yuen, Cynthia Rothrock) zažívají svou zlatou éru.