Nikdo nic neví o perských kočkách (2009)

Výbornej snímek, kterej nemá obdoby. Polodokumentární snímek, kterej mě fakt dostal! Iránský filmy mám ráda, a tenhle je tak přirozeně nenuceně originální:)protkanej písničkama iránskejch hudebníků všech žánrů. Ten rap neměl chybu! Samotná skupina Take it easy hospital žije v exilu v Londýně. Jejich pilotní song Human Jungle má příznačný název. Film ukazuje těžkosti v žití nejen hudebníků v zemi s islámsko-diktátorskou vládou. To se špinavostí psa mě šokovalo. Obdiv má režisér, pro kterého nebylo lehké takový film natočit, obzvlášť, když ho točil načerno.

Ztichlé město (2012)

Na film jsem se hodně těšila, ale přišlo trochu zklamání. Naivní Rosa si asi měla o Japonsku něco přečíst , než se tam vydala. Taky tam byla dobrovolně, ale z filmu bylo patrné, jak trpí. Tempo filmu je nudné, nic zvláštního se nepřihodí. Trochu mi to připomínalo Ztraceno v překladu. Japončíci maj holt pevnou kulturu a z cizinců se nepodělaj. Pointa je v tom, že trpělivost růže přináší. Doják s kytkou byl trochu přepálenej. Kdyby jí tak nezalejvala, tak by neuhnila. A to s tim bezďákem v krabici mělo bejt jako co? Souznění ztracených duší ve velkoměstě?!? Jedno voko nezůstane suchý...Hezká hudba.

Hostitel (2013)

Slátanina pro nadržený puberťačky. Kdybych neměla lístek na premiéru zadara tak mě to úspěšně mine. Další kolovrátek toho, co tu už bylo (a ještě bude) tolikrát. Americká blbost nezklame. Jooo, když sou prachy, tak je možný všecno. V určitou chvíli si všichni nasaděj čočky, začnou se chovat jako debilové, a mimozemšťani sou na světě:) uuuaaaaaaaaaaaaa. Smutný je, jak takovou blbost může napsat/režírovat člověk, kterej dělal scénář k Trumanshow:(

Peklo na talíři (2012) (pořad)

V dnešní době, kdy prodejci jsou schopní dát na pulty cokoliv, je dobré mít takové pořady. Tento dobře uvádí pravdy na pravou míru, a osvětluje skryté sdělení výrobků spotřebitelům. Škoda že je tak krátký, témata jsou tak jen nahozena, a moc už nerozvedena. Hodně mi vadí Vaněk sám o sobě. Jeho hulvátskyarogantní projev, trapné hlášky a rádobyvtipnost nemůžu vystát. S jeho příjmem je asi lehké kritizovat spotřebitele, kteří živí rodinu a nemají vysoké příjmy...V porovnání s D-testem je to jako trabant a mercedes. Ale díky za něj.

Černý Petr (1963)

Kultovní věc nejen díky hláškám ahoooj. Skvělej Pucholt, skvělý všichni. Super jako dokument doby - úcta k rodičům, umění se bavit, komunikace mezi mládeží... Postavy jsou autentické, stejně jako dialogy. Závěr poněkud zvláštní.

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Můj nejlepší Jarmusch. Ani nevim proč, ale atmosféra tohohle filmu mě neskutečně dostává. Výborně sladěný záběry s hudbou. Málo slov, ale silnej význam. Typický Jarmuschácký kecy podsvtěských postaviček. Krutej svět paralelně provázanej duchovnim významem. Krásnej film, kterej je nutný mít doma.

Záhada Blair Witch (1999)

Několik americkejch pubertálních blbečků, který ještě vyhoděj mapu mě bát se nedonutěj. Schýza z rozházenejch větviček je spíš směšná. Divák čeká celej film na to ,,něco" , ale ono nic. Nuuuuuda.

Bláznovství (2008)

Nepřímá kritika Gulianiho na pozadí smrti Cobaina. Nenáročná zívačka pro puberťáky. Peace.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Když už jsem film viděla po páté, začínám mu pomalu rozumět, asi filmově vyspívám:) Hal je pěknej zmrd. Rozhodně je třeba si uvědomit, že jde o snímek starej přes 40let. V té době to musela bejt prostě bomba! Kromě perfektních scén vesmírných stanic k filmu sedí výborně zvolená hudba. Klasika od Strausse tak vymrskla film na místo kultovních snímků. Nic pro mainstream diváky.

Celý můj vesmír (2011)

Na téma jak potomek hledá své/ho rodiče bylo natočeno hodně filmů a většinou šlo, alespoň pro mě o nudu. Bohužel i v tomto případě nejde o vyjímku. Dlouhé nudné scény hledající Ainy neberou konce, setkání s lidmi je dost nereálné(pochybuju, že by cizí holku nechala zadarmo u sebe bydlet v Mexico City starší ženská z kavárny). Ainy si naivně nechá ukrást batoh se všemi věcmi, nemá peníze, ale každý den má jiné tričko... Konec plytký, dojem nijaký.