Stranger Things (2016) (seriál)

Dostalo mě to. Dostal mě neskutečně nostalgický feeling filmové a seriálové tvorby 80. let. Parádní soundtrack. Skvělý scénář a režie. Nikdy bych nevěřil, že mix dětského dobrodružství, sci-fi, hororu a rodinného dramatu může tak dobře fungovat. Poctivá filmařina a seriálové překvapení roku. 5*

Temný případ (2014) (seriál)

Rustin Cohle! Geniálně napsaná a geniálně zahraná postava. 5*

Borgman (2013)

tak tohle bylo divný, hodně divný, možná to nejdivnější co jsem kdy viděl. Není to tam přesně řečeno, ale děje se tam něco co není přirozené. O čem to bylo? Nevím. Přemýšlím. Černá komedie? Horror? Mysteriózní? Drama? Nevím. Absurdní, atmosféricky geniální záležitost. Těžko se to jakkoliv popisuje. Podivnost pro náročného diváka. 4*

Zátah 2 (2014)

intenzivní, krvavé, efektní, násilné, stylové ... vše co bylo skvělé na prvním díle je tady dotaženo k dokonalosti. Nejlepší akční film za dlouhou dobu. Takhle se to má dělat. 5*

Pod kůží (2013)

naprosto hypnotická atmosféra, vizuálně podmanivé, skvěle nazvučené. Z každého záběru jde cítit láska k filmovému řemeslu. Kameraman je umělec. Skoro němý film, sci-fi které není sci-fi a atmosférická jednohubka. Buď vás to okouzlí nebo do 10ti minut vypínáte. Já se rád nechal okouzlit. 4*

Carrie (2013)

disneyho teenagerská slaďárna, jen s ujetou holkou. Jo a není to horor. 1* (i když vlastně nevím za co ta jedna hvězda je)

Pařba na třetí (2013)

důstojné zakončení série a pořád slušná jízda. Pro mě lepší než dvojka. A hvězda nahoru za závěrečnou scénu, Stu to prostě vždycky odnese nejvíc:). 4*

Lesní duch (2013)

Některé scény intenzivní, soundtrack naléhavý, jinak poměrně béčkové obsazení a překombinovaný závěr. Vše ale zabaleno v ultra brutálním, ultra krvavém, ultra nechutném obalu. A tak mi to chutná:). V rámci žánru horor remaků: 4*, jinak poctivé 3*.

Pár nenormálních aktivit (2013) odpad!

vypnul jsem po 30ti minutách trapností. A to já si na ujeté parodie potrpím. Špatný. Odpad

Nic nás nerozdělí (2012)

film který chce být "silným příběhem podle skutečné události". Aneb 113ti minutová honba za emocemi za každou cenu. Pomalé tempo, žádná dynamika v ději, hlavně co nejvíce dojemných scény. A dojemné scény? Nefungovalo to, alespoň u mě ne - emocionálně mě to minulo a za celý film jsem si k postavám nevytvořil žádný vztah. Naomi skvělá jako vždy, ale takový film to neutáhne.