• Rodinný

Nebojsa (1988)

Pro mě osobně nejkrásnější československá pohádka, kde hlas srdce překoná zlo. Škoda, že je to "jen" pohádka.

Inspektor Popleta (1980)

Inspektor Popleta se jednoznačně řadí mezi nejlepší francouzské komedie. Zápletky ve filmu jsou vtipné a díky perfektnímu obsazení i báječně zahrané. Klidně si film pustím i několikrát do roka, abych se příjemně pobavila.

Zázraky se dějí (1974)

Na svou dobu velmi zdařilý katastrofický film podle skutečné události. Scéna s červíčkama mi utkvěla v hlavě už v dětství. Dlouho jsem tento film hledala, ale nemohla jsem si vzpomenout na název. A musím říct, že i po letech jsem se na něj podívala s napětím ráda. Pro mě je to jeden z nejlepších filmů o letecké havárii.

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Už to není to, co to bývalo. Mnohem víc se mi líbil Asterix a Obelix v animovaném provedení. Od dob, co jsou tyto příběhy hrané, ztrácejí na vtipu. Nelíbí se mi například, proč roli Asterixe pokaždé hraje někdo jiný. Anglický přízvuk mě také nijak nenadchl, ale dávám 1* za G.Depardieu, ten byl vždy výborný. Bohužel jeden herec film nezachrání.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Z Burtonových filmů jsem nadšená, viděla jsem téměř všechny jeho filmy i původního Frankenweenieho a můžu říct, že opět nechyběl černý humor a morbidní až vtipné poznámky. Groteskní postavičky byly opět tou správnou volbou a příhoda se Sparkym mě zase dostala. Můžu říct, že tenhle snímek patří k těm nejlepším Burtonovým filmům jako je například Vincent, Beetlejuice nebo Mrtvá nevěsta.

Irčin románek (1936)

Nádherný snímek, ale nutno podotknout, že film byl natočen už roku 1934.

Nespoutaný Django (2012)

Quentin Tarantino nezklamal, opět prvotřídní kousek!!

Saxána a Lexikon kouzel (2011) odpad!

Bezduchá slátanina, kde se mísí původní Dívka na koštěti, Harry Potter a Arabela... ta senilita je jasně znát!!

Anna Karenina (2012)

Těžko se dají hodnotit díla, o kterých člověk ví, o čem budou a jak skončí, navíc když je ještě srovnává s knižní předlohou. Mě osobně se tento příběh velice líbí, ale tato nově natočená verze mě zklamala svou až přespříliš studiovou verzí, proto film hodnotím tak na 70%