• Rodinný

Partička (2011) (pořad) odpad!

Co to jako má být?! Ruleta po dvaceti letech? Tahle slátanina sprostých a rádoby vtipných scének je ubohou a trapnou imitací toho, co už tu kdysi bylo. Ovšem sázet na osvědčený recept se nevyplácí, o tom by se už tahle k smíchu popukající se čtyřka mohla dávno přesvědčit a né dělat šaška v televizi do penze.

Lidice (2011)

Film přináší divákovi velké zklamání, protože téma by mělo na diváka působit více sugestivně. Autor uchopil téma nezáživným způsobem, postavy nevyjadřovali tragédii celého příběhu. Působili levně a amatérsky. Divák by měl býti vtažen do děje, což se u tohoto filmu nestalo. Konec filmu působí rozpačitě. Je třeba zdůraznit, že mladý divák, který nezná fakta oné události, film mu absolutně nic neříká.

T.M.A. (2009)

Velice příjemné sledování, pěkně zpracovaný námět. Co se týče hereckého obsazení, našlo by se pár chybiček, ale to nic nemění na kvalitě snímku. J.Herz opět nezklamal!

Ženy, které nenávidí muže (2012) (TV film)

Zpočátku slibně se vyvíjející téma, se v průběhu filmu zvrtlo až na podprůměrný snímek díky amatérskému zpracování režiséra. Kvalitně nepůsobilo ani herecké obsazení, které bylo nevhodně zvoleno.

Včera, dnes a zítra (1963)

„Noha má správnou reakci, hýbe se." „Co je mi platný, že se mu hejbe noha?!."

Hranaři (2011)

Tématika zpracovaná poměrně na solidní úrovni, místy nevhodné obsazení postav viz. Dejdar, Lichý, Tříska. Divák je po celou dobu udržován v jistém napětí, což je u tohoto žánru pozitivní. Co se týče hudby, tak pozitivně podkresluje dramatičnost děje. Poměrně dobře vystižena problematika korupce a odstraňování jejích následků. Slabším místem byl v závěru nečekaný odchod Vilmy, který působil spíše tragikomicky. „Jsem v prdeli, Vilmo." „V prdeli? No to je vybranej slovník. K tobě to pasuje jak Versace k bezdomovci."

Bolero (2004)

Velmi kvalitní tématika, ovšem zcela amatérsky uchopena režisérem Brabcem. Špatně volené obsazení představitelů, kameraman ve snaze vyvolat napětí u diváka, zvolil nevhodné kamerové záběry, které naopak divákovu pozornost rozptylují a tím ničí možné napětí děje. Děj sám o sobě neuspořádaný, Jiráskova hudba byla absolutně nevhodná. Celkový dojem z filmu je snůškou neschopných a zavání amatérismem. Škoda promarněného tématu, při lepším zpracování mohla lépe vyznít tragičnost spáchaného trestného činu, v tomto případě ale vše vyznělo jako fraška.

Sametoví vrazi (2005)

Na českou detektivku 21.století, slušné. Skvělý herecký výkon zde předvedl Michal Dlouhý. Troufám si říct, že to byla jeho nejlepší herecká role své filmové kariéry. A tehdy ještě Alice Veselá, která ve svých rolích nijak nevyniká, byla též dobrá. Škoda, že dnes už není doba na natáčení obdobných témat podle skutečnosti.