• Krátkometrážní

12 kol (2009)

Akční jednohubka, která nemá čím oslnit, když už bylo všechno viděné. John Cena je ED WOOD mezi hollywoodskými herci. Zběsilý, překombinovaný střih, kdy si divák neužije ani jednu scénu, i když může být v dramatičnosti silná. Průměrný tří hvězdičkový (akční) popcorňák, bez větších výhrad - jen během projektu 12 ROUNDS jsem si neustále kladl otázku: "kde se ztratilo to Harlinovo kouzlo 90. let“?

8. míle (2002)

Tak trochu z lásky k Eminemovi a Kim Basinger. Nejlepší scény odehrávající se na koncertu (freestyle battle) a v karavanu (domov Eminema) všechny ostatní složky: Musical background is the famous structure of 8 mile.

Expresní zásilka (2012)

Douglas "asi" vlastní to nejlepší kolo na světě. Svižně natočený film, který má dobré tempo - zbytek nudné od A do Z.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Výborný Gordon-Levitt - průměrný Willis (nedostal mnoho prostoru). Běžte na LOOPER jako na nenápadný, "levný" sci-fi s lákavým posterem, než na "nový POČÁTEK" z dílny Christophera Nolana - a budete nadšeni. LOOPER je velmi originální (poslední doby) akční snímek, který si na nic nehraje (BATTLESHIP), nečerpá z vlastního srdce (RESIDENT EVIL: ODVETA), nedělá vše pro komerční úspěch (OCELOVÁ PĚST), ale vytváří obraz z lásky a nepotřebuje všechny přemrštěné gigantické motivy, ale dobrou Johnsonovu práci (s herci) a dobrými základy v režijním křesle. Žádná vyumělkovanost, ale cílený filmový zážitek.

The Old Chair (2012)

Daywaltova tvorba se mi začíná velmi líbit. Nápad velmi dobrý, lekačky jen pro nenáročné, ale slušné - za ty prachy.

Papírový panáček (2010)

V jednoduchosti je krása. Karlu Zemanovi by se PAPERMAN určitě líbil. Animation in the heart of our lives.

Mary a Max (2009)

Černobílá pestrost kreslených kulis. Film, na který se dobře divá, který má srdce a emoce. Adam Elliot přistupoval k MARY A MAX s láskou a to v konečném výsledku představuje daleko větší význam, než když všechnu svojí práci věnovat pro komerční úspěch. V tom je největší kouzlo filmové práce. Výdělky filmů nezaručují skutečnou rozmanitost všech pocitů.

Argo (2012)

Pokud jste viděli Affleckův snímek Gone, Baby, Gone, víte přibližně co očekávat. I přesto však režisér překoná všechny vaše představy.

Hněv Titánů (2012)

Vizuálně a akčně krásné a hudebně hypnotické, ale stupidně napsané (scénář, který ostře rezonuje Liebesmanův blockbuster). Ještě neodpouštím malou výtku: omezený humor, který filmu ubírá dispozici vážnosti daného momentu a dramatičnosti příběhu - létání s koněm, Agenorův projev. Od souboje Perseuse a Aresa nastává jedna z nejlepších bojových scén, co kdy TITANS nabídli. Poetické kouzlo Davisových triků HNĚV TITÁNŮ nedosahuje, protože laťku, kterou nastolil Davis už nejsou další režiséři schopni následovat (triky na svou dobu mají nesmírnou váhu a v dnešní době jsou velmi významné). Megarozpočtový-popcorn vizuál bez mozku. P. S. trochu mě mrzí, že se (milovaná) sova neprobudila.

Where the Hell is Matt? (2012) (hudební videoklip)

V jednoduchosti je krása a v maličkostech obrovské kouzlo. Navíc velké srdce. Úsměv na tváři s Mattem Hardingem.