Planeta opic (2001)

Jako samostatné akční sci-fi, nezatížené stigmatem "remake", obstojí bez problémů. Ovšem právě jako remake Schaffnerovy klasiky a jako dílo extravagantního Tima Burtona je to zklamání. Já jsem nic extra neočekával a tak jsem se (až na zhovadilou závěrečnou pointu) dost slušně bavil.

Frankenstein (1994)

Velmi působivý film, což je ještě umocněno divadelním aranžmá většiny scén. Bombastické skloubení vizuální složky s monumentální hudbou Patricka Doylea, vynikající herecké výkony a až pietní věrnost originálu daly vzniknou jednomu z nejpůsobivějších viktoriánských hororů všech dob.

Může to potkat i vás (1994)

Jelikož jde vlastně o pohádku, tak je velká míra sentimentu a laskavosti v pohodě akceptovatelná. U rutinního zpracování filmu bych vyzdvihl výkony hlavních představitelů a překrásnou něžnou hudbu Cartera Burwella.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

I když přednášky jsou zde poměrně suché, hra samotná tvoří naprostý vrchol tvorby Divadla Járy Cimrmana a je asi tím nejlepším, co kdy udělali. Smekám před nimi, protože je to to nejvtipnější, co jsem kdy viděl.

Tarzan a Ztracené město (1998)

Tento film mohl být poměrně zajímavou béčkovou variací na Mumii, nebýt příšerně stupidního scénáře, toporných hereckých výkonů a mdlé režie. Škoda.

Vesmírní trakeři (1996)

Naprosto typické béčko, které ctí všechny atributy žánru - polonahé slečny, slizcí padouši, mega-zbraně a mega-vesmírné lodě... Když přistoupíte na pravidla hry, je to docela zábavné.

Street Fighter: Poslední boj (1994)

Jediné plus - vynikající symfonická hudba Graeme Revella, který nejspíš očekával hit a tak si dal nezvykle záležet. Hmm, holt měl smůlu.

60 sekund (2000)

Velice rutinně a bez života natočený, vykonstruovaný film pro co nejširší diváckou obec. Nejdramatičtější na něm mi přišla elektronická hudba Trevora Rabina, která dodávala dynamičnost jak akčním scénám, tak i vnitřní napětí scénám klidnějším. Vše ostatní je nezajímavý průměr.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Seriál, který sesadil Star Trek z pozice jedničky ve sci-fi žánru. Je akční, výpravný, se zajímavými postavami, inteligentně napsaný bez zbytečných patetických proslovů a hlavně... je akční :) a velice zručně natočený.

Hvězdná brána (1994)

Určitě lepší než pozdější Emmerichovy filmy. Je to dobře natočené, má to velkorysou výpravu, monumentální hudbu a je to sci-fi téměř startrekovského typu, takže já osobně prostě nemůžu být nespokojený.