Pan (2015)

Až na verziu s Rhysom Ifansom neviem kto je Peter Pan. A popravde ak to vyzerá takto tak ďakujem, neprosím.

Boy (2014)

Narazili sme na to náhodou, no a dobrým začiatkom to šlo naozaj do prázdna, ako uvádza užívateľ v diskusií. Vôbec to nedopadlo tak, ako som čakala. Poznámka spolupozerateľa: "Presne pre také matky sa dievčatá stávajú chlapcami":

Kidulthood (2006)

Nepoprie sa že Noel Clarke je kus pekného černocha. A toto mu pasovalo omnoho viac ako rola poslušného, vychovaného chlapca v pánovi času. Inak je to klasika. Ono asi každý má na to natočiť drámu o živote mladých, ktorí ten život nemajú podľa pravidiel morálky. Samozrejme ako by to asi vyzeralo, keby nikto nezomrie.

Do morku kosti (2010)

Tam šňupal snáď každý druhý. Ale to prostredie...

Nenápadná slečna (2010)

Návod, ako sa stať z chudery mrchou za jeden rok. Nemusíte sa báť toho, že by to bolo nekresťanské. Stačí si nájsť nejakú historickú postavu, ku ktorej budete prihliadať. Napríklad Hitlera, slávneho diktátora a židobijca, to by bolo možno ešte účinnejšie. No, ale dobrý film, naozaj som sa zabavila. Znovu platí pravidlo raz a dosť.

Coach Carter (2005)

Samuel L. Jackson, alebo "ten všadeprítomný černoch" je skvost afroamerického aktérskeho plátna.

Sezóna zabíjení (2013)

Presne, presne toto je to čo som chcela vidieť. Nádhera. Od začiatku, od konverzácie pri alkohole, až do posledného panáka a prekvapenia pre syna to bolo úplne famózne. Nedokázala by som si to predstaviť lepšie. Snímok prekonal každé jedno moje očakávanie. Skvostná príroda, hudba mojim ušiam príjemne znejúca, úplne geniálny výkon oboch hercov a navyše perfektne spracovaný príbeh dávnych čias. Takto si predstavujem akčný thriller na večer. Presne takto, klenot pre moje oči.

Zrůdy (1932)

Môžem povedať len toľko, že nemám čo povedať.

Rare Exports (2010)

Fínskych, bradatých lovcov proste musím milovať. Úžasní chlapi a ich skvostné neposlušné dietky. Originálne, vrátane elfov vybratých pravdepodobne zo stránky suseneslivky.com (nemám šajnu či to existuje) + Santa, ktorého sme, bohužiaľ nevideli. Zato odrezať si aspoň jeho rohy je perfektný nápad. Navyše by ma ani nenapadlo zakomponovať do toho nezamestnanosť, aj keď si nie som istá, či som záver správne pochopila.