• Pohádka

Noc na Karlštejně (1973)

"Halapartna a kůň, to je jedný, co umíte vzít do ruky!" Viděno cca třicetkrát. Scénář umím celý zpaměti. A HUDBA... Ach ta hudba.. Není krásnější hudby než od Karla Svobody. U téhle hudební komedie brečím pravidelně. A to ve chvíli, kdy vévoda Štěpán Bavorský řeší politickou situaci v Německu a Karel IV se s láskou rozpovídá o české zemi. Obsazení je bezchybné, neměnila bych vůbec nic. "A tak zdi karlštejnské viděly poprvé a naposledy zázrak políbení." U tohohle filmu se ve mě probouzí moje hluboko ukrytá romantická dušička. 100% a pět hvězd.

Léto s kovbojem (1976)

"Miluju Tě, jedu do kosmeťáku. .. Hm.. kdo mi to může psát?"

Na samotě u lesa (1976)

"Zuzanko, dýchej zhluboka, ať se ti roztáhne hrudní košíček!" Naprosto zbožňuju (tedy mimo jiné) Když Lavičkovi zastaví na křižovatce "Pros!"

Kuky se vrací (2010)

Nu.. Kuky... co k němu říct. Naprosto mě uchvátila část v lese. Ty auta!!! Takový bych moc chtěla. Aspoň jedno. Jsem milovnice lesů a jak se znám, v létě se budu klacíkem vrtat v jehličí, jestli tam není schovanej Anuška, nebo jeden z jeho poskoků. Toliko k lesu. Scéna v obilí mi přišla tak nějak utahaně dlouhá. Zdeněk Svěrák jako Hergot se mi moc líbil. A teď ke Kukymu samotnému. Postavička je to velkohlavá, ošoupaná, plná pilin a celkově roztomilá. ALE. V průběhu filmu jsem musela neustále přidávat zvuk, protože jsem Ondřeji Svěrákovi rozuměla jen asi každé třetí slovo... Ovšem rozesmálo mě, když si z tělíčka vyndavá piliny, aby si je usušil a Hergotovi říká, že z hlavy si je vyndavat nebude, protože to by s ním pak nemohl mluvit. Suma sumárum tři a půl hvězdy. Dala bych čtyři, celé mě to okouzlilo, ale tím, že jsem se musela neustále soustředit, co Kuky/chlapec říká, snižuju o půl hvězdy. A mrzí me to.

Šifra mistra Leonarda (2006)

Vůbec nechápu nízké hodnocení! Proboha je to jen film...nevím co tady všichni řeší. Stejně tak já se můžu opřít do Disneyho Popelky s tím, že žádná kmotřička Víla přece neexistuje. A kočár z dýně? Pche! Nesmysl. .. A co třeba Spiderman? To bych tady mohla rozebírat hodinu, že pavučiny ze zápěstí prostě nikomu vystřelovat nemůžou, že je to celé blbost a že tím pádem tomu dám jednu a půl hvězdy. Mě je celkem fuk, jestli Kristus měl, nebo neměl děti. Je mi stejně tak fuk, jestli je na Poslední večeři namalovaná ženská nebo chlap. Film mě naprosto pohltil a všechno mi v něm do sebe zapadalo. Toma Hankse nemusím, ale tady nevadil. Audrey Tautou krásná. Teabingova věta: "Vy se ale umíte usmívat.." je přesná. Prostě obsazení mi vyhovovalo maximálně. Pokaždé, když mluvím s někým o filmech a dotyčný nějaký film ještě neviděl, odkážu ho na ČSFD, ovšem v případě Šifry to neudělám ani za nic! Má zbytečně nízké hodnocení. Knížku jsme po prvním shlédnutím přečetla za odpoledně. Film jsem viděla asi tak dvacetkrát a nikdo mi nerozmluví, že je perfektní. Vy, co jste neviděli - Vyprdněte se na ty, co dávají dvě a míň hvězd, a mrkněte se :) Jo a ještě jedna věc. Jeden z mála filmů, kde je hodně dobrý český dabing. Ačkoliv originál je samozřejmě o chlup lepší.

Twilight sága: Zatmění (2010)

No... Od první vteřiny mi to opravdu nesedlo. Pro mě rozhodně nejslabší článek série. Nechci počítat kolikrát tady zaznělo slovo "chránit" . Přišlo mi, že v každé druhé větě. Na mě moc dlouhé, moc utahané... Podle mě by se tohle dalo smrsknout do dvaceti minut. Snad až na upíří "výcvik" . Ten jedinej byl ok. Dvě hvězdy. Víc ani ťuk. A Edward vypadá díl od dílu víc a víc jako blbec.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

Tys mě snědla pudlik? Kde je ten pudlik? Jo vy ste si to posílali, jo??!! Naštěstí jsem to neviděla na živo, jinak bych se stoprocentně počůrala (.. chtěla jsem napsat jiný slovo..) smíchy. Pět hvězd!

Na skle maľované (1980) (TV film)

Já jsem viděla jako první Na skle malované asi před dvouma rokama v divadle v Příbrami. A stala jsem se naprosto posedlou. Pak jsem náhodně viděla tuto verzi s Michalem Dočolomanským. Je to skvělé, ale jsem hodně ovlivněná Jánošíkem v podání Svatopluka Schullera. Nicméně ať tak, či tak - písničky jsou šíleně chytlavé. Musela jsem si objednat CD. Za rána, za rosy, tráva sa rosí. Čakal som na Těba tri dlhé noci :)

Hrátky s čertem (1956)

Běda tomu, kdo by mi na Vánoce chtěl přepnou na jiný kanál!! Jakmile vidím Josefa Beka v té slušivé čapce, ovladač je můj a nedám! V téhle pohádce není postava, o které bych řekla, že je nevýrazná. Skvělé obsazení. Káča dělá čest nám Kateřinám - postaví do latě celý peklo :) Na druhé straně jemnocitná princezna s mikádem a varovně zdvihnutým ukazováčkem. "Já se hněvám, otče Školastiku, abys věděl." Skvělé, prostě skvělé.