Nepříjemná pravda (2006) odpad!

This past weekend, Al Gore's movie, 'An Inconvenient Truth,' earned more per screen than any film in the country. ... I dare say Gore's movie is the highest grossing PowerPoint presentation in history. Experts say this global warming is serious, and they are predicting now that by the year 2050, we will be out of party ice. Lately though, I'm starting to agree with Al Gore on the global warming issue. It's just, that I call it spring. And it's gonna take quite a while before it get's colder again.

Kmen Andromeda (2008) (TV film)

Velmi povedená adaptace, která se za sebe nemusí vůbec stydět. Tato mini-série (2 díly - každý 90 minut) mě navzdory své délce ani chvíli nenudila. Bohužel místy mírně pokulhává scénář, ale i tak dávám slabších 5*.

Grindhouse: Auto zabiják (2007) odpad!

Tak tyhle dvě hodiny mi už nikdo nevrátí. Krátká verze - sračka. Dlouhá verze - sračka, ve které pár špatných hereček vrtí zadkem, což by bylo dobré, kdyby se však jednalo o deseti vteřinový reklamní spot.

První rytíř (1995)

Celkem nechápu to relativně nízké hodnocení tohoto snímku. Pro mě osobně jeden z nejlepších filmů točících se kolem krále Artuše. Vynikající a sympatický Richard Gere.

Kudrnatá holka (1991)

Film, který jsem v mládí miloval. Plno geniálních hlášek typu "Vyčisti si zuby! - Vždyť jsem si je čistila v Detroitu.", které v naší rodině kolují dodnes - musím dát plný počet.

Pozemšťan (2007)

Na rozlučkovém večírku u krbu a příjemné hudby řekne univerzitní profesor svým kolegům, že žije 14000 let, aniž by stárnul. Nastává 90 minut koverzační přestřelky formou otázek a odpovědí na věci, které nikdo pamatovat nemůže ...

Černá zmije - The Black Adder (1983) (série)

Trvalo mi celou první sérii, než jsem Černé zmiji přišel na chuť, ale pak to přišlo a hltal jsem jeden díl za druhým :) Nenechte se tedy 1. sérií odradit, podle mého je totiž 1. série ta nejhorší.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Pro mě seriál, který se dávkou humoru téměř blíží Přátelům. Jak už to tak u seriálů bývá, s největší pravděpodobností vám nesedne po shlédnutí pilotního dílu, u Scrubs toto platí dvojnásob - na tento typ humoru si musíte zvyknout. Ale jakmile se zamilujete do Dr. Coxe a do údržbáře, už není uníku :) Každá série Scrubs má mimochodem výborný soundtrack, z nějž si Zach Braff "vypůjčil" několik singlů do svého Garden State.

Heuréka – město divů (2006) (seriál)

Krásné sci-fi na odreagování, plné různých technických hračiček a vymožeností, se spousta vtipných hlášek a příjemných postav. Velmi sympatický Colin Ferguson. Po shlédnutí první série 4*, po druhé sérii přidávám hvězdičku navíc - seriál neztrácí tempo, naopak.

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Ačkoliv tomu tak není, po prvních pěti minutách jsem měl pocit, že Tim Burton v tomhle prostě musí mít prsty - po výtvarné stránce jako bych zde četl jeho rukopis - výtvarná stránka je opravdu geniální. Dále mě doslova pohltil unikátní nápad - dva lidé, kteří jsou do sebe zamilovaní, avšak nemohou se nikdy dotknout? To tu ještě nebylo. Když přidáme vynikající herecké výkony Lee Pace a Anny Friel, kterou si pravděpodobně bude většina české populace pamatovat jako krvavou Bathory :), dávám plné hodnocení. 5*+