Simpsonovi (1989) (seriál)

Absolutně geniální seriál, co v kvalitě upadá až nejnovějšími sériemi, bohužel se zdá, že pokles je poměrně rapidní. Z nejnovější série rozesměje asi tak každý pátý díl, zato u toho zbytku se člověk jen diví. Kam se poděl vtip? Co to je za mimózní příběhy? To má bejt legrace? Za stovky minut zábavy, neuvěřitelnejch hlášek a originálních nápadů z dílů starších ale nemohu dát jinak než za 5*. Netřeba zmiňovat vynikající český dabing, který v mnohém předčí originál (ovšem s výměnou Bedrny za Zavřela se má křehká duše nikdy nevyrovnala a z Homera se pro mě stala úplně jiná, zdaleka ne tak vtipná a pomilováníhodná postava). Kdo nezná, ať okamžitě napraví!

Pod sluncem (1998)

Zřejmě už filmů s podobným námětem bylo hodně, ale Under Solen na mě zapůsobil. Prostě takovou záležitost si čas od času ráda dopřeju. Všechno, co tyhle filmy mají mít, tu stoprocentně funguje (zápletka, lokace, postavy, záporák, vývoj vztahů i konec). Navíc tady na mě oba hlavní herci působili neuvěřitelně sympaticky, od klasickýho osamělýho samorostlíka Olofa, k pro něj éterickému zjevení Ellen. A navíc ten venkov, taková nádhera! Přiznávám, že někomu se mu to může jevit krapet nasládle, možná i krapet víc, ale sorry, tentokrát si těch pět * prostě neodpustím. Je fajn mít podobnej film, kterým se člověk může nechat oblažovat...

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Ten film prostě nemá charizma, a to ani béčkovýho produktu. Jediný, co by se dalo zmínit, je Lance Henriksen, ač i ten působí dost unuděně. Ostatní postavy absolutní nula. Akční část je o poznání lepší, ale to myslím hlavně díky tomu, jak jsou obě monstra cool a že z nich jde respekt když jsou zvlášť, ale dvojitý respekt, pokud jsou spolu. Takže za těch pár zdařilejších bitek jdou moje 2*. Jinak odmítám tenhle film spojovat s jakoukoliv mimozemskou sérií. Anderson Horizont události nepřekonal.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Chaotický akční scény, zachraňování školačky a nuda, to všechno v podání A. Witta, kdy ani zahnívající zombíci a krásně béčkový monstrum s okem sešitým sešívačkou Resident Evilu nepomůžou. Nepomůže mu totiž ani Thomas Kretschmann, kterýho žeru, a kterej zřejmě vymáčkl určitý procento z tý jedný hvězdy. Nevím, čím to je, že jedničku považuju za hodně nadprůměrný zombie béčko a dvojka je absolutní zombie odpad. Zřejmě protože ve dvojce nejsou studený a bílý laboratoře se svou typickou zombie atmosférou - místo toho je tu furt tma a nějaký nudný město - dále ani nabušená hudba nefunguje, chybí efektní scény jako např., naporcování laserem, hlavní herci až na výjimky (Fehr) nejsou tak obstojný, jako byla Michelle Rodriguez nebo Eric Mabius a ani Millin novej obleček se nemůže vyrovnat sexy rudé. On totiž ten Anderson opravdu může mít nějaký to procento tvůrčího umu, když ho zrovna osvítí zázrak. Witt je proti němu totální fušér.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Bezchybný seriál, který se oprávněně stal kultem. Všechny čtyři hlavní postavy už mají jisté místo v dějinách. Herci, český dabing, nevyčerpatelná zásoba humoru pro každý díl a zároveň dokonalá parodie vesmírných klišé, ani tenhle popis se zdaleka nepřibližuje opravdové Trpaslíkově výjimečnosti. To se nedá popsat, to se prostě musí vidět! Pro mě osobně nejlepší komediální seriál všech dob a nevěřím, že ho ještě někdy něco překoná. A vlastně to ani nechci! "Je tohle ta lidská vlastnost, které se říká přátelství?" "Nech si ty startrekový pindy, takhle brzo po ránu."

Tale of the Mummy (1998)

Viděno v originálním znění bez titulků. Jestli od názvu očekáváte pořádnou porci Egyptské mytologie a nějakou tu mumii navrch, budete nejspíš zklamáni. Celý příběh až na krátký úvod se odehrává ve městě, připomíná spíš televizní krimi německé výroby a ruku na srdce - nikoho příliš nevyděsí ohavně počítačová hromada létajících obvazů jako hlavní zrdoj strachu. Neoriginální zápletka s objevem něčeho co se "nemělo pustit do světa" ústí k neméně neoriginálnímu konci, který nenabídne nic než vtipného křížence kozy a člověka s hlasem Darth Vadera. Co se týče herců, Jason Lee není můj oblíbenec a ani tady nepředvedl zrovna vrchol hereckého projevu. Kdo mi ale ulpěl v paměti byl pomatenec Seana Pertweeho. Jeho kreace plná výbuchů vzteku a sebevražedných pokusů je zároveň to jediné zajímavé na tomto filmu. Film, který si klidně můžete nechat ujít. O nic nepřijdete.