Denní hlídka (2006)

Dynamický, originální, velice, velice zmatený. V paměti mi utkvěla výborná líbací scéna s točícím se autem, bohužel je Denní hlídka pro neznalce knižní předlohy přespříliš chaotická, takže mu nezbejvá než se kochat režisérovým divokým stylem a nesnažit se pochopit, co se vlastně děje. PS.: Moje oblíbená postava je určitě vykulenej řezník se zálibou ve hraní na bubny.

Já, legenda (2007)

První polovina filmu skvělá, z pohledu "posledního" newyorčana a jeho každodenních rituálů, abych se z toho nezbláznil. Líbilo se mi i postupný zarůstání New Yorku plevelem. Nicméně někde uprostřed jakoby někdo přehodil výhybku a film se z tajemnosti a nejistoty řítí do vymletejch kolejí stokrát viděnýho. Mizernej konec mě takřka znechutil. Alespoň že snaha byla (viz alternativní konec).

Ronin (1998)

Akční film starý školy s excelentním obsazením a skvělou hudbou. Trochu zmatenější scénář, kdy někdy nevíme kdo je s kým a o co komu jde je bohatě vynahrazenej akcí a solid výkony všech hlavních herců. De Nirovi a Renovi role padly jako ulitý, to samé se dá říct i ke slizkýmu Skarsgärdovi. Je prima vidět tam i Jana Třísku, ač jeho výstup zabral kolem dvou minut. Jenom by mě doopravdy zajímalo, co bylo sakra v tom kufříku!

Hitman (2007)

Pro někoho, kdo Hitmana nikdy nehrál, je jeho filmový zpracování průměrným akčním filmem s jednoduchým příběhem, spoustou kravin (už vůbec to "odstřelení" prezidenta na tu dálku!) a jedním "strašlivým" zabijákem. Ti, co Hitmana hráli, mají holt smůlu, protože tohle je mohlo jen těžko uspokojit. Olyphant mi nevadil, ačkoliv chápu, že se mohl zdát jako špatná volba, postrádá Hitmanovskou strohost. Scénář mu ale taky moc nepomáhá. Ono nevyzní moc drsňácky, když se neustále špičkuje s Olgou nebo s ní chodí po nákupech, nosí jí tašky a povídá si o plyšovejch zvířátkách. Jejich sbližování je taky velká sranda, tolik dialogů k popukání! Vykradená hudba je dobrá, ale "credit goes to Bourne" Takže radím vypnout mozek a jen se bavit. Pořád mnohem lepší, než druhej Kurýr. Fandům hry radím jedině, ať se klidně bouří, mají na to právo.

Pád do tmy (2005)

Mírně podobný příběh starších Psích vojáků, tentokrát však bez komediálních prvků a atmosféra pěkně zhoustla. Rovněž se přidalo na stylizaci a vykreslenosti postav. Vůbec nevadí, že ve filmu se muž vysytne asi deset vteřin kdesi na samém začátku, šestero hereček je překvapivě sympatických. Začátek je plný tajemných záběrů na hory a lesy v mlze a bez průtahů se zamíří na výlet do jeskyně. Tam už začíná to pravé klaustrofobické peklo. Scéna kdy Sarah uvízne v tunelu je vrcholem žánru a nejednomu divákovi se sevře žaludek. Obludy sice nejsou strašidelný, ale děsivý svým způsobem jsou hodně. Film skvěle ubíhá až ke konci. Ten povyšuje The Descent na IMO jeden z nejlepších hororů poslední doby a ztísněný pocit vás jen tak nepustí. Nemluvě o geniálních posledních pěti minutách. A do toho všeho hraje úžasná hudba... Co víc si přát?

Frida (2002)

Zajímavý film o mexické malířce, kterou Salma Hayek stvárnila velice věrohodně a ani zbytek obsazení nezůstává pozadu. Potěší role Valerie Golino, která by se určitě měla objevovat častěji. Film však čas od času upadne do nezáživné nudy, což posunuje mé hodnocení z pěti na čtyři hvězdy, na druhou stranu ale skýtá i vyjímečné momenty, mezi které patří například ožívání obrazů. Salma bez debat podává zatím nejlepší výkon své kariéry a za Fridu se rozhodně nemusí stydět.

Playgirls II (1995) odpad!

Chcete vidět Slávka Bouru jako gigola? Chcete vidět Pomejeho (!!!) jako gigola? Chcete vidět starou ženskou v sado-maso oblečku jako dominu, jak švihá po zadku nějakýho chlupatýho brejlouna? No tak, jsou i příjemnější způsoby, jak se mučit. Třeba koukat na Teletubbies.

Princezna Mononoke (1997)

Nádherně animovaný pohádkový příběh, výjimečný hlavně výborně zpracovaným tématem lesa, obývaného "démony a bohy", kde zase jednou uvidíme něco trochu jiného, než jsme zvyklí. I přes to, že je animovaný, film si užijí spíš dospělí. Nemohu jinak, než vřele doporučit všem milovníkům anime a fantasy.

Resident Evil: Zánik (2007)

První díl byl fajne, druhej příšernej, a třetí je světe div se opět fajne. I když úplně jinak než prvorozenej RE. Z prostředí laboratoří a modrejch zářivek přímo do zombíky zamořený pouště. Konečně zase nějaký ty zajímavý postavy, dobře, že se vrátil charizmaťák Fehr. Možná až na trochu slabší závěr s nijak povedeným monstrem je RE: Zánik odsýpající béčko plný fajn nápadů (vrány) a Milla je zas o nějakou tu superschopnost lepší. Ale přece jen si neodpustím jedno rejpnutí: opravdu je nutný montovat do absolutně KAŽDÝHO zombie filmu pokousání nějaký kladný postavy, její nepovšimnutou proměnu a potom to "obrovský" překvapení, když se vám kamarád, který už pár dní žloutne, popřípadě modrá a má fialový kruhy pod očima a loupe se z něj maso, pokusí ukousnout ucho?

Láska nebeská (2003)

Tak tohle byl jeden z nejkrásnějších filmech o lásce, který jsem v životě viděla. Všechny minipříběhy jsou zajímavé, neotřelé, vygradované a především skvěle zahrané. Love actually ani jednou nesklouzne do kýče, ač by se to mohlo stát vcelku snadno a prostředí vánočního Londýna k tomu přímo vybízí. Love actually ale přináší přesně tu vzácnou pravou a hřejivou vánoční atmosféru v její přesné míře. Je to vtipné, je to zábavné a je to dojemné. Šestá pomyslná hvězda je za úžasného vyžilého rockera v podání Billa Nighy a jeho radu ohledně drog. (Děti, nekupujte drogy. Staňte se rockovou hvězdou a budou vám je dávat zadarmo)