Outland (1981)

Vesmírný sci-fi western s krimi zápletkou. Za podívání rozhodně stojí, ale vracet se k němu často nebudete.

Skála (1996)

Výborný akční thriler za 4 hvězdičky, plus jednu navíc za výkon v té době 66 letého Seana Connery.

Krvavý sport (1988)

Klasika žánru a mé první setkání s Bolo Yeungem. Dodnes mi zní v uších: "Kámen neudeří zpět." :)

Tuxedo (2002)

Jackie jako čínský Bond boduje a narozdíl od Johnyho Englishe k tomu nepotřebuje prolézat výkaly v toaletách či odhalovat nahé zadky biskupům...

Sin City - město hříchu (2005)

V prvé řadě si divák musí uvědomit, že jde o zpracování výborného komiksu Franka Millera. Díky režii a střihu o zpracování věrně navozující temnou a brutální atmosféru původní předlohy. Je vidět že si herci zahráli své party ať kladné či záporné s opravdovou chutí. Půl hvězdičky navíc za výkon M. Rourka a sexy blond Jessicu Albu.

Skladiště 13 (2009) (seriál)

Jsem rád, že hodnotím seriál až po 3 serii. První serie 60%, druhá 70%, třetí 85%. Od počátku zajímavé téma plné tajuplných možností se podařilo tvůrcům právem dostat během 3 let na přední místo v seriálech vytvořených pro stanici Scyfy. Velké plus znamenalo doplnění týmu Skladiště o postavu Claudie (Allison Scagliotti) a skvělou „zlounku“ H.G. Wells (Jaime Murray).

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Ne, nejsem gay. Ale přiznávám, že ty tři chlapíky miluji. Lee Van Cleef jako pragmatický nájemný zabiják, Clint Eastwood v roli přemýšlivého střelce a roztomile užvaněný bandita Eli Wallach. Nesourodá trojice a jeden poklad. Žádný velký heroismus se záchranou vesničanů ve stylu Sedm statečných ani silně oduševnělý příběh o pomstě a spravedlnosti jako v Tenkrát na západě. Tohle je prostě příběh o tom, co sídlí v každém z nás. Kdo z nás je vlastně hodný, zlý a ošklivý? A kdo z nás by nechtěl získat poklad?

Zakázané království (2008)

Milé překvapení a výborná zábava nejen od nezdolného vtipálka Jackie Chana, ale i povětšinou drsňáckého Jet Li. Klasický pohádkový čínský příběh je sice znehodnocený v zájmu úpravy pro americké publikum zapletením Michaela Angarana v roli teenagera do děje, ale není to nakonec až takový průšvih, jaký z toho mohl být. Bojové scény nemají chybu a vzájemný střet obou mistrů kung-fu je pověstnou jahůdkou na výborně upečeném dortu.

Zelená míle (1999)

Film mystický, dramatický, plný pochopení a lidskosti i temnoty v nás, který lze jedině chválit po všech stránkách. Výkony některých herců dokázaly překonat i skvělého oscary ověnčeného Toma Hankse. Nezapomenutelný obr dobrák Michael C. Duncan, dozorce David Morse a jedna z nejodpornějších filmových postav skvěle ztvárněná Dougem Hutchinsonem. Při závěrečných titulcích už víte, že duše není jen prázdné slovo. Vy ji v sobě cítíte.