Černá labuť (2010)

Už když uslyšíte, že tento film získal Oscara, už to musí něco znamenat. A opravdu, američtí kritici se nespletli, a právem obdarovali hlavní představitelku baletky Natalie Portman Oscarem za nejlepší ženský herecký výkon, neboť je tu hlavním hybatelem děje, který vás pohltí, strhne...prostě gradující psychologický film, který není jen pro milovníky baletu, který ani jý osobně nemusím a nesleduji, ale strhne Vás vším...hereckým výkonem, příběhem i psychologickým prokreslením...jeden z nejlepších filmů loňského roku :-).

Obřad (2011)

Hodně lidí tento film podceňuje a podhodnocuje...pravdou je, že film o mladém knězi, který hledá své poslání, bylo natočeno mnoho...ale spojit to s exorcismem, vytvořit temnou atmosféru dotvořenou hudbou, která Vás uchvátí, a dát do hlavní postavy Anthony Hopkinse, je prostě záruka kvality. Nedá se ale brát jako horor, k hororu, tomu pravému, to má opravdu daleko.

Thor (2011)

Komiks jsem nečetl, takže mohu jen soudit z filmového jedinečného hlediska. Příběh o světě Asghard, který žije vlastním životem, ale zasahuje i do našeho reálného, je docela záživnou podívanou, ač občas drhne, ale ne tolik, aby Vás nějak nudil, spíš naopak :-). Jelikož mám rád filmy z fantasy prostředí, tak tento film doporučuji, především pro nádherný svět, který byl animací vytvořen, hudba vše doplňuje :-). Příjemná podívaná, uvidíme, jak dopadne pokračování :-).

Orel Deváté legie (2011)

Film postaven na historickém jádře má však od historického velkofilmu opravdu daleko. I přesto Vás nadchne atmosféra filmu, zdejší lokace i herci, a to i když film měl nízký rozpočet, stojí za to ho opravdu vidět :-).