Dánská dívka (2015)

Zajímavý a hodně zvláštní příběh, který je vytvořen na motivy skutečného příběhu. Zde mi byl Eddie Redmayne silně nesympatický, ačkoliv roli zahrál velice zdařile. Skvěle natočeno!

Room (2015)

Pro mě velice silný zážitek. Opravdu skvělý film, který zasáhne. Nemohu porovnávat s knihou, ale filmový příběh vyzněl nezapomenutelně.

Poutník - nejlepší příběh Paula Coelha (2014)

Existují lidé, kteří knihy P. Coelha zbožňují, jiní je kritizují a ostatním je to jedno. Každý jsme jiný, proto hodnotím film, ne předlohu, ke které se rád vracím ;). Přišlo mi to dobré, ač herecky nevyvážené, někteří budou mít problém s tím, aby děj pochopili.

Love (2015)

Zajímavý film, při kterém jsem se od začátku cítil hrozně nemístně. Připadal jsem si jako zaostalec někde v 19. století, kterého pobuřují erotické scény, kterých je v příběhu pěkně dost. Žijeme ale v 21. století a ten příběh měl prostě nějakou hloubku. Režiséra neznám, ale právě on dokázal prostřednictvím vizuálnosti a hudby vymyslet silně emoční příběh, který člověka zasáhne, a herce obdivuji, že do toho šli.

Marťan (2015)

Udělal jsem velkou chybu, že jsem si Marťana nepřečetl. Opravdu to stojí za to! Film byl úžasný, a to již nějakou dobu nejsem milovníkem sci-fi. Dokonce ani ta délka mi tak nevadila. Takže klobouk dolů...;)

Zlatá mládež (2015) (pořad)

Těžko uchopitelný pořad, který se nám snaží "otevřít" oči a zároveň nás nutí vše škatulkovat tak, jak to snadno dělá většinová společnost. Bohužel, znovu se ukazuje, že i z relativně dobrého nápadu - ukázat "lepším" lidem, jak se běžně a těžce vydělávají běžně peníze - se brzy může stát nevyhovující slátanina. I přes to jsem rád, že něco takového se natočilo. Což je paradoxní, ale je to tak.

Nezlomný (2014)

Ať si říká, kdo chce, co chce - byl to silný příběh, který byl skvěle převeden do filmové podoby! ;) Angelina Jolie se tentokrát vyznamenala v tom dobrém slova smyslu ;)). Jen tak dál, po dlouhé době velmi dobře koukatelný, i když trochu dlouhý, film ;).

Glee (2009) (seriál)

Mělo to své slabé, ale i silné stránky; dobré i špatné herecké výkony; lepší a horší písně; skoro žádný pořádný děj, ale přesto to byl odpočinkový seriál, který člověku dodal to, co měl. Klid a čas k zastavení se ;) Díky!

American Horror Story - Freak Show (2014) (série)

Každá série tohoto seriálu od Ryana Murphyho stojí za to ;))! Ano, některý díl může být slabší, jiný ho naopak mnohonásobně předčí. To samé platí i pro všechny - zatím čtyři - série ;). Tato čtvrtá má také něco do sebe a doufám, že Jessica Lange bude pokračovat dále, ale nejen ona! ;)) Pro mě osobně je stále druhá série nejlepší, ostatní nejsou vůbec špatné, ale top for me season two! ;))

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Osobně musím říci, že pro mě byla tato třetí část nejlepší snad po všech stránkách. Především se neustále něco dělo a člověk se ani na chvilku nenudil. Skvěle vymyšlené propojení s Pánem prstenů s odkazy na něj. Určitě by se našlo i něco negativního, ale to bych nechal stranou. Zakončení a možná poslední cesta do Středozemě stojí určitě za to! ;)