Skyfall (2012)

Řekl bych, že tento nejnovější film o Jamesi Bondovi je z těch novodobějších pro mě asi nejlepší...a to si osobně stále nemůžu zvyknout na Daniela Craiga. Velice kvalitně zpracováno .-).

Základka (2012) (seriál) odpad!

Tak velice jsem čekal na premiéru obou seriálů - Základky na Primě a Gymplu s... na Nově...Ano, Česká republika je přesycena seriály a možná nám lezou seriály moc na mozek...ale upřímně řečeno pilot Základky mě překvapil a to ne mile! Čekal jsem trochu od toho víc...humor není nejlepší, ano možná někteří z herců mají potenciál to změnit...ale není jich mnoho...bohužel, neudělal na mě dojem...osobně dávám přednost Gymplu, ale je tu ale...nesmí se z něj stát nekonečný seriál, má také svoje mouchy...ale upřímně mi Gympl přirostl k srdci více...a to nic proti Primě.

Gympl s (r)učením omezeným (2012) (seriál)

Tak velice jsem čekal na premiéru obou seriálů - Základky na Primě a Gymplu s... na Nově...Ano, Česká republika je přesycena seriály a možná nám lezou seriály moc na mozek...ale upřímně řečeno pilot Gymplu mě překvapil a to mile .-). Souhlasím s Jacindou, také jsem se párkrát zasmál a vidím v tom určitý potenciál - rozehráno je to dobře, ano občas některé věci jsou na nic a snižují hodnocení seriálu (ne moc věrohodní představitelé současných dětí atd.), ale jinak bych mu dal šanci. Snad se z něj ale nestane nekonečný seriál...

Černobílý svět (2011)

Úchvatný film o tom, jak byli a myslím si, že stále jsou černoši v našem "bílém" světě utlačováni...je to podle knihy, bohužel, nemůžu soudit, jestli je to naprosto stejné, ale jinak je to skvělé!

Maturiťák (2011)

Teenagerovský slaďák...nic víc...

Správci osudu (2011)

Jak člověk má to a tohle předurčeno...nemá se zaobírat láskou...a jak na splnění toho dohlížejí novodobí "strážní andělé"...vše změní láska, přinese problémy a změny...to je hold život :-). Originální pojetí.

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Musím říct, že jsem tento počin hodně očekával, zatím ale mám pocity rozpolcené...doufejme, že se to ale brzy spraví...dobrý nápad zakomponovat pohádky do života a jak by asi to bylo, kdyby ten dobrý konec nebyl koncem...uvidíme, jak se to vyvrbí :-).

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Jako velký fanoušek detektivek A. Christie doporučuji toto zpracování jejich detektivek...D. Suchet je nejlepším H. Poirotem...je to přesně on, jak má vypadat a jednat...Smrt na Nilu, Vražda v Orient Expresu, Kočka mezi holuby atd....prostě brilantní dílo...těším se na nové díly...snad v příštím roce dotočí posledních pět příběhů...jak Herculovské příběhy, tak i poslední případ Opona.

Sherlock (2010) (seriál)

Seriál na motivy A. C. Doyle zasazen do dnešních dob...nejdřív jsem si říkal, že to bude kravina, neboť znám jak knihy, tak filmy podle nich natočené, například skvělý Jeremy Brett, ale nakonec jsem se mýlil...je to třeba brát jako příběh, který je Holmesem jen inspirován...výborná hudba i scénář, dobrá volba herců i prostředí...:-), těším se na další díly, snad v příštím roce další 3 budou :-)

Skins (2007) (seriál)

Seriál o teenagerech :-)...žádnej českej mix...prostě parádní seriál z prostředí mladých lidí, kde uvidíte, co se děje...v podání skvělých herců, při vystihující hudbě...scénář dokonalej :-)...nejlepší je 1. řada, 2. řada není o nic horší...ale pak už to stojí za nic, když se změní herci...prostě 1. a 2. řada stojí za to! :-)