• Pohádka

Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel (2010)

Po skvělé jedničce bylo asi nereálný natočit něco, co by se k ní kvalitou přiblížilo. Zkouknul jsem oba díly téměř po sobě, takže z dvojky jsem byl trochu zklamanej. Nascimento už není coby kancelářská krysa tak vostrej a přesvědčivej jako v prvním díle. Ale pořád to má něco do sebe. Tenhle komentář píšu den potom, co jsem oba díly viděl, takže se mi to rozleželo v hlavě a když nad tím tak přemejšlím, i dvojka je nakonec něco, co stojí za vidění.

Elitní jednotka (2007)

Nikdy mě nelákalo podívat se do Brazílie a po zkouknutí pár filmů z prostředí Ria pochybuju, že bych to někdy měnil. Elitní jednotka je film o brazilské jednotce válečné policie, v první polovině se seznámíte se třemi hlavními hrdiny, ale hlavně s korupcí v řadách "normální" policie a s drogovejma kartelama. Druhá půlka už je drsnej nářez, přes výcvik, akci, až k pomstě za zabitýho člena. Hlavně kvůli té druhé polovině filmu dávám za pět, až takovej nářez jsem od brazilců nečekal.

Boj (2015)

Výborný dánský válečný drama.Je to rozdělený na dvě půlky, jedna mise v Afghánistánu, druhá soud, kdy je hlavní hrdina obžalovanej z válečnýho zločinu. Ale jakej válečnej zločin ? V tomhle případu stojím jasně na straně hlavního hrdiny, kterej zachrání prdel sobě a svým vojákům tím, že dá rozkaz k vybombardování místa, kde jsou útočníci a pár civilistú, i když se to neshoduje s jakýmsi vojenským postupem. Když se kácí les, lítaj třísky. Ta pinda v roli žalobkyně si asi neuvědomila, že Taliban dělá po světě to samý a ještě ve větším měřítku.

Smrtelné historky (2016)

Ty minipovídky Na draka jsou asi nejlepší, vtipný, jednoduchý. I první příběh, Dědek Kaktusák s Budařem je hodně povedenej, bavilo mě to, vzdáleně město připomíná Sin city:-) .Zbylý dva příběhy, Maják a Velkej chlap ztráta času, nuda. U Majáku zaujme jedině temná atmosféra, u Velkýho chlapa pár sprostejch slov a závěr.

The Boy (2016)

Přiznávám, že porcelánová panenka mi párkrát způsobila mrazení v zádech. 80 minut to mělo super duchařskou atmosféru. Vzkříšení bráchy Michaela Myerse ale udělalo z konce filmu další Halloween, škoda. Nebejt poslední čtvrthodiny, dám s radostí za čtyři, takhle je to za lidovku.

Řachanda (2016)

Tak hlavně jsem nepobral název pohádky, což je asi u pohádky podstatná věc. Jak chcete děcku vysvětlit, proč se to jmenuje Řachanda ? Stopáž 104 minut zbytečně dlouhá, místy to neskutečně nudilo. Obyvatelé Černého lesa, to byla gruppa - pucflek Paní lesa vypadal jak z Pachu krve, víly, nebo co to bylo, silně připomínaly kromě barvy Avatara a úvodní pokřik obyvatel lesa byl jak z 300 bitva u Thermophyl. Chyběla mi tak i trochu hlavní postava, točilo se to všelijak, chvíli tam, chvíli tam. Ale byly tam i lepší momenty, líbila se mi princezna, zahrála to dobře, dobrej Nosek, těch momentů na pousmání tam pár bylo, takže za dvě hvězdice.

Povinnost a čest (2012)

Průměrnej válečnej film o jednotkách Navy Seals. Hlavní problém tohohle filmu byl u mě jednoznačně v obsazení, absolutné neznámý obličeje, takže jsem měl problém rozluštit, kdo je kdo...

Zbytečná krutost (1984)

Coenovi už před třiceti lety ukázali, že k natočení dobré kriminálky nepotřebujete mega rozpočet, desítky mrtvejch, ani vystřílený zásobníky. Stačilo jim jenom pět herců, prostej a jednoduchej příběh a dobrá hudba.

Převrat (2015)

Ze začátku mě to chytlo. Na konci už nudilo. Ta rodinka si vybrala tolik haluzí a štěstí, že to ani možný není. Děcka se chovali při vraždění celkem primitivně, nepřirozeně. Celou dobu jsem čekal, kdy přijde zásah nebo útok nějakejch bezpečnostních složek státu proti vzbouřencům, ale marně. V situaci, kdy vzbouřenci vyvraždí celou americkou ambasádu a všechny turisty a cizince se nic neděje, to není možný ani v nejzaostalejších zemích. Asi všichni spali...A nebejt Wilsona, odborníka na vodárny, tak tam rabujou a vraždí ještě tedˇ.