• Pohádka

Vzkaz v láhvi (2016)

Třetí případ oddělení Q, tentokrát pod taktovkou jinýho režiséra, než předchozí dva. To ale nevadí, není znát rozdíl v kvalitě. Poutavej příběh i vyšetřování, hlavní hrdina nasranej a v depresích ještě víc, než v předchozích dílech. Pachatele stejně jako v Zabijácích známe prakticky skoro od začátku, ale ani to neubírá na dramatičnosti a napínavosti. Dánové v tomhle trefili do černýho, za mě klidně můžou pokračovat dál.

Smrt čeká všude (2008)

Když nad tím tak přemejšlím, je to asi první film, co jsem viděl, kterej se zabývá pyrotechnikama ve válce. Nemá to moc příběh, sledujeme spíš každodenní rutinu pyrotechniků, den po dni, ale tím víc můžem sledovat proměny postav z hlediska psychyky. Renner je skvělej, jeho postava je jako den a noc - jednou kamarádskej, kdy místo aby se sám napil ve vyprahlé poušti, dá celý pití kolegovi, jindy bezohlednej, kdy přivede celej tým do ohrožení života jenom kvůli svýmu vysokýmu egu. Kdybych to nevěděl, byl bych překvapenej, že takhle kvalitní válečnej film natočila ženská.

Grimsby (2016)

Ali-G a Borat nastavili u Sachy Baron Cohana laťku dost vysoko. Bruno i Diktátor byli oproti těm dvěma filmům slabej odvar, takže jsem byl zvědavej, co předvede Grimsby. Ze začátku to vypadalo na další "nic moc", ale po půl hodině se to hodně rozjelo, při scéně se sloním bukkakem jsem měl záchvat smíchu. Ale i další scény, jako vysání jedu z koulí, nebo popis hovna, byly hodně povedený. Celkově to nedosahuje ani Borata ani Ali-G, ale hodnotím určitě kladně - 70%.

Triple 9 (2016)

Ze začátku jsem myslel, že budu mít zmatek v postavách, ale v pohodě. Úplně ideálně bych to viděl na seriál, třeba čtyři díly, víc rozvinutí postav, pohled do minulosti. Ale i tak super, moc dobrá krimi, 70 %.

Děsivý soumrak nad městem (1976)

Natočeno podle skutečného příběhu z roku 1946 z amerického městečka Texarkana, kdy maskovaný "Půlnoční Fantom", jak ho přezdívali novináři, zabil pět lidí a další tři napadl. Tenhle film jsem viděl dvakrát - jednou, když jsem chodil na základku a byl jsem z něho tenkrát slušně zesranej, podruhý o pár let později a i tenkrát jsem měl velký mrazení. Vzpoměl jsem si na něj po letech až včera při čtení časopisu o vrazích, kteří nikdy nebyli dopadeni. Už jsem si nepamatoval název, dalo mi dost práce ten film najít, bohužel jsem ho nikde nenašel ke stažení. No snad se dočkám a uvidím ho s odstupem snad patnácti let i potřetí, zajímalo by mě, jestli bych měl mrazení i teď.

Tajemství jejich očí (2015)

Tajemství jejich očí je tuctová kriminálka, kterejch je ve světě jak imigrantů v Evropě, to znamená po kokot. Pořád pěkná pichna Nikol Kidman s naopak nechutně vypadající pretty woman Robertsovou, doplněný hercem v hlavní roli, kterýho neznám, to je trojlístek " našich hrdinů". Je to vcelku nuda, to šokující odhalení není zase tak šokující. Víc šokující pro mě bylo, když hlavní hrdina spolu se svým kolegou neomylně najdou ve vyprodaným šedesátitisícovým kotli Dodgers podezřelýho Merzina - no asi slušnej oddíl.

Carlos (2010) (TV film)

Viděna verze 159 minut. Předem musím vyzdvihnout výkon Édgara Ramíreze, byl výbornej a jeho "hra" s tělem, kdy byl chvilku otylej a potom zase nabušenej, to se jen tak nevidí:-). Jinak ale celkově film pro mě zklamání. Oproti jinejm životopisnejm filmům mi tam chybělo víc historickejch momentů. Jo, vražda dvou policajtů, za který dostal doživotí a útok a únos delegátů ze summitu jsme vidět mohli, ale ostatní útoky, hlavně ty bombový, jaksi chyběly.

Suburra (2015)

Tak tohle byla mrda !!!

Temné kouty (2015)

Charlize Theron odkrývá po kouskách několikanásobnou vraždu své rodiny po třiceti letech. No proč ne, zápletka to je výborná, ale to se z toho musí vymlátit víc. Chybělo tomu napětí nebo překvapení, asi v půlce se dalo s jistotou předvídat, co bude dál. Škoda, další z nevyužitejch potenciálů, i vzhledem k dobrýmu hereckýmu obsazení jsem přesvědčenej, že kdyby to dostal do rukou někdo jinej, mohlo a hlavně bylo by to o něčem jiným.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

V posledních letech se roztrhl pytel s filmy natočených podle skutečnejch událostí, v hlavní roli s americkejma vojákama. Nic proti tomu nemám, spíš naopak. Tyhle filmy maj prostě něco do sebe, když víte, že to není nějáká vymyšlená blbost, ale že se to fakt stalo. Nevím, jak moc se tvůrci drželi pravdy v tomhle případě, četl jsem, že velvyslanec umřel trochu jinak, než ve filmu, ale jinak to sedělo. Jediný, co bych vytknul, tak aspoň pro mě nepřehlednost jednotlivejch postav, a to je pro mě dost zásadní chyba. Jak si narazili na palice přilby a začlo se střílet, nevěděl jsem kdo je kdo. Nakonec i ty mrtví na konci jsem musel dedukovat podle lítající fotky, jména mi nic neříkaly. To seznámení s tou šesticí hlavních postav mělo vypadat trochu jinak, ale to je takovej jedinej škraloup, jinak dobře on !